Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  služnost
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
icapajtler
PrispevekObjavljeno: Tor 26 Sep, 2017 12:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2017 14:47

Pozdravljeni,
pred štiridesetimi leti je sosed prodajal parcele za vikende in čez to osnovno parcelo je bila pot v naslednjo vas ki se že takrat približno petnajst let ni uporabljala, ker so naredili povezavo iz druge bolj ugodne strani. Tudi ti vikendi so nastali ob tej drugi bolj ugodni trasi tako da je bila dejansko ta prva trasa v času te prodaje že skoraj zaraščena in jo ni nihče nikoli uporabljal.
Preostanek te osnovne parcele, ki je obdržala prvotno parcelno številko sem pred kratkim kupil jaz.
Pri parceliranju teh vikendov se je služnost v kateri je pravica vožnje in hoja po tej pot prenesla na zanimivo samo nekatere parcele.

Ker je seveda izbris teh služnosti, ki so brezpredmetne in jih nihče ni uporabljal že več kot petdeset let povezana z denarjem in privolitvijo lastnika služnosti.
Me zanima kako imajo sploh pravico ti lastniki služnosti če dejansko poti ni več. Imam pravico zagraditi parcelo?
Parcela se bo po vsej verjetnosti spremenila v gradbeno in me zanima kaj ta služnostna pravica pomeni v bodoče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
susa
PrispevekObjavljeno: Tor 26 Sep, 2017 15:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

Služnos je potrebno izbrisati. Če ne gre drugače s tožbo. Parcelo lahko ogradite saj je služnost kot navajate že ugasnila.
Pojdite do odvetnika in bosta uredila zadevo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu