Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Enostranska odpoved s strani delodajalca med bolniško
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
GapsoN
PrispevekObjavljeno: Sre 27 Sep, 2017 21:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2009 21:20

Pri podjetju sem bil zaposlen s pogodbo za določen čas. Ker sem na delovnem mestu ostal še po izteku, je le ta postala pogodba za določen čas. Zaradi razmer sem si poiskal drugo zaposlitev, tukaj pa sem dal odpoved. Z delodajalcem sva se dogovorila, da bo prenehanje zaposlitve konec meseca, kar mi je tudi pisno potrdil preko emaila. Zaradi mobinga, da ne slišim dobro in da naj grem k zdravniku, sem to tudi storil in pristal sem na bolniški.

Zdaj pa sem ugotovil, da mi je delodajalec predčasno, enostransko in brez obvestila prekinil pogodbo.

Ali ga inšpektor lahko prisili, da me prijavi za to obdobje? Dejansko gre za ta teden. Veljavnost zavarovanja mi poteče 30.9. Kolikor vem, me bo bodoči delodajalec težko prijavil s 1.10., če bom 31.9. brez zavarovanja.

Kolikor vem:
Skladno z Zakonom o delovnih razmerjih (ZDR) Delavcu, ki mu je odpovedana pogodba o zaposlitvi iz poslovnega razloga
in je ob poteku odpovednega roka odsoten z dela zaradi bolezni
preneha delovno razmerje z dnem, ko se delavec vrne na delo oziroma bi se moral vrniti na delo,
najkasneje pa s potekom šestih mesecev po izteku odpovednega roka.

Glede na to, da se mi odpovedni rok ni iztekel,
delodajalec ni ravnal pravilno, saj me je neupravičeno odjavil iz delovnega razmerja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu