Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Najem parcele brez najemnine
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
tomiarh
PrispevekObjavljeno: Pon 02 Okt, 2017 9:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Sep 2017 21:05

Pozdravljeni,

zanimam se za dolgoročni najem kmetijskega zemljišča. Najemnina bo, po dogovoru z lastnikom, vložek v zemljišče oz. kozolec, ki ga je potrebno obnoviti.
Zaenkrat se bova dogovorila za 10 let, kasneje mogoče podaljšanje za več desetletij. Ali obstaja nek vzorec pogodbe za tak najem (najem brez mesečnega plačila), da lastnik in jaz ne bova zato imela kakšnih dodatnih stroškov in skrbi?
Kako je v primeru najema, ali se najemna pogodba prekine v primeru npr. smrti lastnika? Kaj pa v primeru, da se nekaj zgodi meni, ali so tukaj upravičeni do tega zemljišča, v času trajanja pogodbe, tudi moja žena in otroci? Je to potrebno dodatno pripisati na pogodbo?

Lep pozdrav,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 04 Okt, 2017 21:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Najemne pogodbe ne morete skleniti, če najemodajalec ne da javne ponudbe na upravno enoto. Vsebovati mora vse pogoje, kot jih bo imela končna pogodba - kasneje ne smete ničesar spremeniti. Na ponudbo se lahko prijavi kdorkoli, upravna enota potem ugotovi, kdo ima višji prednostni vrstni red (enako kot za nakup zemljišča).

Vsekakor ne delat tega posla po nekih obrazcih, ker se bo slabo končalo. Pojdite do odvetnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu