Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  vprašanje glede darilne pogodbe
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
čebelca92
PrispevekObjavljeno: Čet 19 Okt, 2017 0:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Avg 2016 15:56

Pozdravljeni, moj primer je ta.
Sem nezakonska hči in celo življenje sem živela sama z babico v stanovanju, katerega je plačal moj oče (ki me ni priznal) pod tem pogojem, da po smrti babice to stanovanje dobim jaz.
Problem je v tem, da je bilo vse to ustno zmenjeno in nikjer uradno ne piše da je moj oče dal denar za stanovanje.
Leta 2009 sva šli z babico do notarja in ona je preko darilne pogodbe meni podarila stanovanje, in od leta 2009 sem vpisana v zemljiško knjigo kot lastnica stanovanja, vse stroške od takrat naprej sem prevzela jaz, babica pa je imela pravico dosmrtnega bivanja v stanovanju z vsemi pravicami (vpisano služnost).

Letos je babica preminila in na zapuščinsko razpravo so bile klicane le njene 3 hčere.
Na razpravi ni bilo govora o stanovanju pa tudi nobena teta ga ni omenila oz. se pritožila glede tega. Sedaj po razpravi pa je ena teta začela groziti s tožbo za stanovanje oz. z izpodbijanjem te darilne pogodbe. Ali lahko s to tožbo kaj doseže, če jo res začne?
Ali lahko po zapuščinski razpravi sploh še kaj naredi?
Koliko časa lahko še toži oz. kakšen je rok za začetek tožbe?

Malo sem raziskovala in si razložila tako, sedaj mi pa naj nekdo ki se na to spozna pove če prav razumem, lepo prosim.

Jaz kot vnukinja nisem zakoniti dedič po babici, dejansko sem tretja oseba in darila tretjih oseb se vračajo nazaj v dedno maso le če je bil dar dan v zadnjem letu pokojnikovega življenja.

Rok za izpodbijanje darilne pogodbe je potekel saj je minilo več kot tri leta od vpisa v zemljiško knjigo, ki je javno vidna in zato nihče ne more reči da ni vedel za prepis stanovanja.

Imam pa še pisno izjavo babice, ki jo je podpisala pred pričami (ni pa notarsko overjena) da pri polni zavesti izjavlja da je denar za stanovanje v celoti dal moj oče in da zato stanovanje pripada meni in da sva zaradi tega razloga takrat naredili prepis stanovanja.

Prosim naj mi nekdo ki se spozna na to vejo prava odgovori. lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu