Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Pogodba o zaposlitvi za nedoločen čas
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
nnina
PrispevekObjavljeno: Čet 26 Okt, 2017 15:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Okt 2017 15:37

V podjetju sem zaposlena od leta 2008. Pogodbo imam za nedoločen čas. V teh letih sem doživela veliko reorganizacij. Z zadnjo reorganizacijo so moje delovno mesto ukinili. Dodeljena sem bila na drugo delovno mesto za nadomeščanje delavke na porodniškem dopustu. Pogodbo imam še vedno za nedoločen čas na kateri imam napisano, da nadomeščam delavko na porodniškem dopustu do 01.05.2017. Ta delavka je že zdavnaj prišla iz porodniškega dopusta. Ker ima možnost skrajšanega delovnega časa, dela 4 ure. Vmes se je zgodila še ena daljša bolniška s strani druge delavke. Skratka po sestimatizaciji delovnih mest, ki so predvidene sem višek, v realnosti pa več kot nujno potrebna. Sodelavko, ki je prišla iz porodniške so zaradi skrajšanega delovnega časa premestili v drugo enoto, iz te enote pa dali eno drugo, ki dela polnih 8 ur. Obe sta dobili nove pogodbe. Jaz imam še vedno staro pogodbo na kateri nadomeščam delavko na porodniškem dopustu. Zanima me, če delodajalec krši zakon o delovnem razmerju? Naj povem, da gre za zelo ugledno banko.

Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu