Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Goljufija pri gradbenih delih
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Jalapeno
PrispevekObjavljeno: Pet 03 Nov, 2017 15:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Maj 2006 17:41

Jeseni 2015 sem zacel obnavljati starejso hiso. Pogodbo za obnovo sem sklenil z "inzeniring" podjetjem, ki je dela opravljalo z raxnimi podizvajalci. Poleg del, zajetih v osnovni pogodbi, se je med izvajanjem gradbenih del pokazalo, da so potrebna se dodatna dela, ki niso bila zajeta v osnovni pogodbi. Za ta dela mi je inzeniring izstavil predracun podizvajalca, ki sem ga inzeniringu v celoti placal
(okoli 9.000 EUR - kopijo nakazila imam).

Z "inzeniringom" sem pol leta kasneje prekinil sodelovanje zaradi precejsnjih zamud pri izvajanju del - in obnovo koncal z drugim gradbenim podjetjem. Novi izvajalec je veckrat posumil, da nekatera dela, ki jih je vodil se "inzeniring" - niso bila kvalitetno narejena (kmed zakljucnimi deli so se kazale pomanjkljivosti, ki jih je bilo treba popravljati, kar je potegnilo za sabo dodatne stroske).

Ker sem hotel izvedeti, kaj tocno je tisti podizvajalec pred 2 letoma naredil za 9000 EUR, sem se obrnil neposredno nanj (na dela so tudi dali 10 let garancije). Podizvajalec mi je po emailu odgovoril, da ni opravil vseh del iz predracuna za 9000 EUR temvec le del - ker mu je vodja "inzenringa" rekel, da je bil zame predracun previsok in sem se odlocil za cenejso izvedbo (o tem seveda ne vem nic, poleg tega najbrz ne bi placal 9000 EUR, ce bi se mi zadeva zdela predraga). Podizvajalec mi je tudi poslal racun, iz katerega je razvidno, da mu je "inzeniring" placal le 3.500 EUR (in torej vtaknil v zep razliko 4.500!).

Kako naj postopam? Naj "inzeniringu" zagrozim s tozbo? Ne gre namrec le za 4.500 EUR, temvec tudi za stroske, ki so nastali, ker prvotna dela niso bila v redu opravljena? Menim, da gre tudi za goljufijo (kaznivo dejanje). Ali naj grem raje najprej k odvetniku ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 07 Nov, 2017 10:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

K odvetniku.

Najmanj kar boste imeli problem je dokazovanje, kaj je bilo dogovorjeno in po kakšnih cenah, ter kaj je bilo res izvedeno. Če boste imeli srečo, "inženiring" ne bo štel v stečaj dokler zadeva ne bo razrešena.

Nasvet, ki velja za vse gradnje: imejte na objektu vsak dan nadzornika, ki je zanesljiv in dovoljl zagnan, da bo pogledal vsak "cegl" preden bo vgrajen. Nobenih plačil do prevzema del.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu