Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Predodelitev otrok mami
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
rammy
PrispevekObjavljeno: Pet 07 Jul, 2017 8:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jun 2017 19:57

Pozdravljeni.
Vem, da je bilo o tej temi nekaj že napisanega na tem forumu. A vseeno bi želela postaviti vprašanje o svojem primeru, saj nikjer nisem zasledila nič podobnega (le za očete).
Torej. Uradno ločena sem dobrega pol leta. Z bivšim možem imava dva šoloobvezna otroka. Po ugotovitvi suma, da ima bivši mož drugo, mlajšo ljubico, sem se odločila, da se od njega odselim. Ker pa moji starši živijo na drugem koncu Slovenije, se k njim nisem morala odseliti, pa tudi najina otroka sta obiskovala šolo in sem hotela biti tudi iz tega vidika ob njima. Tako, da sem našla edino możnost v tem,da se začasno nastanim v materinskem domu. Tam sem ostala skoraj eno leto. V tem času je tekel ločitveni postopek. Otroka sva takrat vzgajala oba, t.i. deljeno starševstvo. Pol tedna pri atiju in pol pri meni. Jaz sem vmes dva meseca tudi hodila v službo. Na začetku je bilo še vredu, otroka sta se kar lepo privadila takšnega ritma. Vedno bolj proti poletju, pa jima je bivanje z menoj v materinskem domu postajalo nekako nezanimivo, bilo je preveč 'podobno ustanovam-red, disciplina, naloge, večje število oseb v eni stavbi'. Ne rečem, da tega nista bila vajena, a vedno raje sta tudi tiste dni, ko bi morala biti z menoj, ostajala z atijem. Jaz sem se potem odselila v podnajemniško stanovanje, saj mi je pridobitev nove zaposlitve to omogočalo. V stanovanju mi je bilo lažje, po drugi strani, pa sem imela delavnik po 8-10 ur na dan. Tako, da je bilo res zelo malo skupnih dni z otrokoma. In tako sta, kakopak, vedno manj hodila k mamici na obisk. Dobila sem občutek, da sta zmanipulirana... Vmes smo iz sporazumne ločitve prešli na tožbo, saj sem si jaz, po ponovni izgubi službe (niso mi podaljšali pogodbe) želela vrniti se k mojim staršem, skupaj z otrokoma seveda. A so mi na CSD rekli, da v kolikor se eden izmed staršev o tem ne strinja, to ni izvedljivo. In tako sem bila primorana, po polletnem bivanju na samem, se preseliti konec decembra lani nazaj k mojim staršem (moje finance so bile na nuli).Vmes sem se trudila ohranjati dobre stike z otrokoma, koneckoncev smo živeli vsi štirje v istem kraju. A težko je bilo sprejeti to odločitev, da se moraš odseliti na drugi konec Slovenije samo za to, da bi se lahko spet postavil na svoje noge.. Vmes sem bila pol leta na zavodu za zaposlovanje. Od konca marca letos imam spet službo. Trenutno do konca oktobra. Za dalje bomo videli.
Da ne bo nesporazuma, njun ati ju ima zelo rad, dal bi jima vse in še več. Njemu so tudi, po končanem postopku ločitve dodelili skrbništvo, saj ju lažje finančno vzdržuje kot jaz. On ima stalno zaposlitev, jaz sem v tem kratkem času zamenjala tri. In težko je odgovarjati na vprašanja strokovnih delavk in sodnic, češ, ja kdaj boste pa vi gospa spet dobili zaposlitev?...
Njemu so tudi dodeljeni otroški dodatki, meni pa so znižali denarno socialno pomoč, bila sem deležna le slabih 300€ na mesec, kolikor je znašal dsp za samsko osebo. Preživnine za otroka plačujem 160€ mesečno.
Sedaj pa k uvodnemu vprašanju. Ali se lahko jaz potemtakem sploh lahko še 'borim' za predodelitev skrbništva meni, glede na to, da sem že večkrat na tem forumu v odgovoru na podobna vprašanja zasledila, da sodišče dodeli otroke tistemu izmed staršev, kjer imajo večjo 'korist, kjer so izpolnjene njihove potrebe' (upam, da sem se pravilno izrazila). Pri atiju hodita v šolo,k verouku, glasbeno šolo, interesne dejavnosti, imata več prijateljev,..
Stiki z menoj so na podlagi CSD in sodišča določeni tako, da se vidimo samo za vikende vsakih 14 dni in počitnice izmenično (jesenske on, novoletne jaz itd, poletne pa pol pol). A meni, žal, to ne zadošča Sad imam občutek, da izgubljam svoja lastna otroka Sad res je, da se vsakodnevno slišimo po telefonu, a to ni to. In tudi razdalja med nami dela svoje.
Tako, da me res zanima, ali imam v tem primeru sploh kaj 'šans'? Naj zaprosim za mnenje sodnega izvedenca?
Se opravičujem, ker sem bila predolga, a le tako sem lahko obrazložila vse.

Hvala za kakršnokoli informacijo!
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rammy
PrispevekObjavljeno: Pet 01 Sep, 2017 14:19  Odgovori s citatom

Kako dolgo se pri vas čaka na odgovor?
Ah, slovensko sodstvo... 😕
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Pet 01 Sep, 2017 18:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Tukaj ni sodstva, so samo ljudje, ki, če imajo čas in voljo, pridejo na hitro pogledati, kaj je novega na forumu in če imajo čas in voljo in znanje, tudi kaj odgovorijo. Vse na izključno zgolj in samo prostovoljni bazi-

Vprašanja, ki se mi postavljajo - ne grem brat vsega, morda piše noter.

1) Zakaj tebi niso bili dodeljeni?
2) Zakaj se ti zdi, da bi jih sedaj sodišče dodelilo tebi? Kaj se je spremenilo?

PrispevekObjavljeno: Pet 01 Sep, 2017 19:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Verjetnost, da bi sodišče "preselilo" otroke je neznatna. Če želite pridobiti skrbništvo, si morate urediti življenje v kraju, kjer otroci živijo (služba, stanovanje). Sodišče otrok ne "iztrga" iz njihovega domačega okolja (šola, prijatelji), če ni na strani tistega starša, ki tam živi, nekaj hudo narobe.
Nazaj na vrh
rammy
PrispevekObjavljeno: Pon 20 Nov, 2017 22:43  Odgovori s citatom

Sedaj imam zagotovljeno stalno službo, prej je nisem nikoli imela. In po enem letu takšnega bivanja, si res vedno bolj želim imeti otroka pri sebi.
Veste, ni prijetno, ko imaš odnos z otrokoma zelo omejen, na samo vikend stike in šolske počitnice izmenično, ponavadi v času mojih stikov vedno kaj pride vmes npr. rojstni dnevi od sošolcev, gasilske vaje, predstave,...
Res imam občutek, da ju izgubljam... Sad živeti pa tako ne morem več dolgo, ker je to skoraj umiranje na obroke.
Je pa res, kot je napisal nekdo v komentarju, da imata v tem okolju, kjer sta ostala, se pravi pri atiju, vse: šolo, prijatelje, interesne dejavnosti,.. A nimata pa najpomembnejšega: njune mamice.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 20 Nov, 2017 22:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Žal ne morete pričakovati, da bo sodišče prilagodilo življenja vaših otrok samo vam. Primarni so interesi otrok, ko gre za določitev skrbništva. Pač boste morali vložiti malo več truda, da ohranite stike z njimi.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu