Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Prijava - Lažje telesne poškodbe ter lažna prijava
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pravninasvet123
PrispevekObjavljeno: Tor 21 Nov, 2017 17:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Nov 2017 17:33

Lepo pozdravljeni,
v naprej se vam zahvaljujem za vaše odgovore saj sem glede prava brez izkušenj.

Zgodilo se je na javnem mestu, kjer se je oseba brez povoda(prijatelj je punco vprašal za odsotpitev cigareta) začela agresivno vesti in zmerjati mene in prijatelja. "Jebem ti mater, lahko samo pušiš kurac." V šoku od verbalnega napada sem ga vprašal kako to misli, prosil če se lahko dostojno vede in je izjavo ponovil še enkrat. Stopil je v moj osebni prostor, začelo se je prerivanje v katero se je udeležilo število njegovih prijateljev(5-6). Iz prerivanja je nastal pretep v katerem smo bili udeleženi vsi.
Prebrcana na tleh sva se pobrala obula in iz kraja nesreče pobegnila, najinih lažnijh poškodb nisva dokumentirala, niso bile hujse niti nisva poznala storilcev.
Med obuvanjem je punca od storilca me zacela udarjati, moje reakcije ni bilo.

Na kraj dogodka je prišla policija in dana izjava je od povzrocitelja, njegove punce, in prijateljice. Povzročitelj naj bi imel poškodovano zobovje, katero naj bi se zgodilo na dan dogodka. Bremeni mojega prijatelja kateri se je branil 3 napadalcev.
Njegova punca pa bremeni mene za udarec v obraz in poškodbe očal, kateri se ni zgodil.

Žal sva se znašla ob napačnem času na napačnem mestu in se soočila z nizkorazrednimi ljudmi.

Glede tega sem totalno brez izkusenj in me zanima kako na to gleda sodstvo, bi vas prosil za nasvete.

Potrebujeva odvetnika?
Kako gleda sodnik na to situacijo? Bilo jih je večje stevilo, mladi pijani, midva brez bilokakršnik prekrškov do sedaj, delovanje v samoobrambi.

Kako lahko prijavim punco glede na lažno prijavo in kakšne so sankcije lažne prijave? In ali je bolje podati prijavo za "focne"?
Kako lahko prijavim 5 ostalih povzročiteljev? Spomnim se ime enega.

Se enkrat se vam zahvaljujem za vaše odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Tor 21 Nov, 2017 19:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Hej,

bom kratek. Če je tvoja zgodba resnično čisto čisto takšna kot si jo napisal, potem je odvisno od sodnika, ki mu izpoveš kaj se je zgodilo, izpove tvoj prijatelj in sodnik to primerja z izpovedjo vajinih napadalcev. Potem se odloči kdo je bolj prepričljiv. Na tem mestu te opozarjam, da sam z veliko skepse gledam na neverjetno naklučje, da sta dva od napadalcev dobila poškodbe, ampak ne od vaju, dejansko pa na tisti dan...

Kar sprašuješ, ti težko kdo pove, kako se bo odvilo. Ker je zadeva dokaj življenjska, je tudi ugibanje čisto mogoče, ampak pomeni pa nič. Po domače: prišli bodo oni, napadalci, prišla bosta vidva, vsak bo povedal svojo zgodbo. Naj te ne moti, da je njih več, to samo po sebi nič ne pomeni. Tisti, ki bo povedal bolj logično zgodbo, bo (verjetno) "zmagal".

Nisi pa povedal na kateri stopnji si: si dobil obtožni predlog, zahtevo za opravo posameznega preiskovalnega dejanja,... na vsaki od faz kazenskega postopka se lahko zadeva ustavi. Npr tožilec zadeve ne procesira.

Če je bila vložena ovadba s strani katerega od napadalcev in ne policije, ga lahko, seveda, ovadiš zaradi krive ovadbe. Če pa je tvoja ovadba napadalca dejansko kriva, potem si lahko ti obsojen zaradi krive ovadbe krive ovadbe.

Prijava za focne bi ti pomojem koristila, če bi jo podal po samem kd. Tako bo seveda vprašanje sodišča ali pooblaščenca napadalcev: zakaj nisi zadeve prijavil. Nič hudega, če nisi, malo manj pa se ti verjame, ker je malo čudno da nisi. Če vložiš zdaj, je podobno. Je sicer nekako normalno, da vložiš, ampak ker zdaj, je jasno, da iščeš "plus pike" za svoj kazenski postopek.
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Tor 21 Nov, 2017 19:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

iz izkušenj vem, da pretep se kar tako ne dogajajo. tako da slabo vam kaže, ker že jaz kot zunanja oseba ne verjamem v to zgodbo.
Nazaj na vrh
pravninasvet123
PrispevekObjavljeno: Tor 21 Nov, 2017 22:12  Odgovori s citatom

Hej,

bom kratek. Če je tvoja zgodba resnično čisto čisto takšna kot si jo napisal, potem je odvisno od sodnika, ki mu izpoveš kaj se je zgodilo, izpove tvoj prijatelj in sodnik to primerja z izpovedjo vajinih napadalcev. Potem se odloči kdo je bolj prepričljiv. Na tem mestu te opozarjam, da sam z veliko skepse gledam na neverjetno naklučje, da sta dva od napadalcev dobila poškodbe, ampak ne od vaju, dejansko pa na tisti dan...

Bolje rečeno je tako: Nad naju se je spravilo ducat ljudi, v silobranu na podu je moj prijatelj udaril nekoga, sam pa neve koga, saj so udarci leteli iz vseh strani. Možno da je on imel poškodovano zobovje ze od prej, kako lahko on to dokaže?
Recimo da je dokazano, ima to vezo v kolikor je bil silobran?

Kar sprašuješ, ti težko kdo pove, kako se bo odvilo. Ker je zadeva dokaj življenjska, je tudi ugibanje čisto mogoče, ampak pomeni pa nič. Po domače: prišli bodo oni, napadalci, prišla bosta vidva, vsak bo povedal svojo zgodbo. Naj te ne moti, da je njih več, to samo po sebi nič ne pomeni. Tisti, ki bo povedal bolj logično zgodbo, bo (verjetno) "zmagal".

Prišli bodo oni: Torej napadalec, njegova punca in njena prijateljica, saj so edini oni ostali na kraju prizorisca oziroma podali izjavo, 1 izjava + 2 prici. Kako se pa v ta postopek vključi njegove prijatelje kateri niso identificirani? Bo sodnik povprašal o njih? In realnem dogajanju?
Brcanje na podu v predel reber in glave bo potrdila tudi najina priča katera ni bila vpletena.

Nisi pa povedal na kateri stopnji si: si dobil obtožni predlog, zahtevo za opravo posameznega preiskovalnega dejanja,... na vsaki od faz kazenskega postopka se lahko zadeva ustavi. Npr tožilec zadeve ne procesira.
Če je bila vložena ovadba s strani katerega od napadalcev in ne policije, ga lahko, seveda, ovadiš zaradi krive ovadbe. Če pa je tvoja ovadba napadalca dejansko kriva, potem si lahko ti obsojen zaradi krive ovadbe krive ovadbe.

Prijatelj je dobil plačilni nalog + poziv na obrazložitev dogodka.
Jaz pa sem zaenkrat prejel sem plačilni nalog ZJRM:clen 6 odstavek 2. X je z roko udaril X v predel obraza tako mocno da se je zlomil okvir ocal.
To je prijavila punca napadalca. Punca je bila nedotakjena.
Ta prijava je definitivno kriva, kar bodo potrdile price in dokazi. Jaz bi jo naj udaril zoper 6 njegovih prijateljev po pretepu. Udaril bi jo naj tako mocno da bi ji zlomil ocala ampak punca je brez rdecice ali modrice?
Zanima pa me ali naj jaz prijavim njo nazaj za bacne ali bo njena trditev spoznana za lazno in bo tako kaznovana?

Prijava za focne bi ti pomojem koristila, če bi jo podal po samem kd. Tako bo seveda vprašanje sodišča ali pooblaščenca napadalcev: zakaj nisi zadeve prijavil. Nič hudega, če nisi, malo manj pa se ti verjame, ker je malo čudno da nisi. Če vložiš zdaj, je podobno. Je sicer nekako normalno, da vložiš, ampak ker zdaj, je jasno, da iščeš "plus pike" za svoj kazenski postopek.

Zgodba je takšna kot sem jo napisal. Prijave nisva podala nikakršne saj nisva vedela kdo so ti tipi. Pobegnila sva iz dogodka v paniki cela krvava. Utrpela sva poškodbe oba, ampak negovanja niso več vidne(3+ tedni). Policija pa ni prisla drugi dan poslikat najine členke na katerih bi moralo biti vidno ce je kdo koga udaril… Nisva taka tipa da bi se tepla oziroma probala na takšen način iztržiti izkupiček.

Najlepša hvala za vaš odgovor!
Nazaj na vrh
pravninasvet123
PrispevekObjavljeno: Tor 21 Nov, 2017 22:19  Odgovori s citatom

RED_line je napisal/a:
iz izkušenj vem, da pretep se kar tako ne dogajajo. tako da slabo vam kaže, ker že jaz kot zunanja oseba ne verjamem v to zgodbo.

Res je, konflikt se ne zgodi zaradi ene osebe. Nobeden od naju ni nikoli v življenju udaril nekoga. Fantje so bili grupirani, pijani, izzivalni, stari med 18-21 let.(Mlajši)

Izzivalec se je obnašal arrogantno, agresivno in poniževalno. Izzval je prerivanje s vstopom v najin osebni prostor(prijatelj se je počutil ogroženega in ga odrinil) prerivanja so se takoj udeležili prijatelji naju zapodili na pod kjer so padali udarci.
Napadena sva bila midva, poškodovani smo bili vsi, "klošarji" želijo terjat.

Zanima me v kolikor ni to osamljen primer in bo sodnik z vprašanji o celem postopku dogodka rasjasnil kdo je pravi krivec oziroma povzrocitelj in ali ob ugotovitvi da sva nedolžna bo naju oprostil in po moznosti kaznoval napadalce za lazno prijavo ali prijavi?

Hvala za vaš odgovor.
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Nov, 2017 9:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

>>prišli bodo oni, napadalci, prišla bosta vidva,
>>vsak bo povedal svojo zgodbo. Naj te ne moti,
>>da je njih več, to samo po sebi nič ne pomeni.
>>Tisti, ki bo povedal bolj logično zgodbo, bo (verjetno) "zmagal".
Piomaga tudi, če se vedno držiš iste zgodbe, da ne spreminjaš odgovorov od enega vprašanja do drugega.
Razdelaj vse detalje, ki se jih spomniš in se tega drži.

Če si res kaj starejši od "onih drugih" se obleči primerno, deluj kot nekdo, ki se ne pretepa kar tako mimogrede.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu