Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Placilo kazni
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Simglo
PrispevekObjavljeno: Pet 15 Dec, 2017 19:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Dec 2017 19:14

Pozdravljeni,

na vas se obracam z sledecim vprasanjem. Moj oce je poklici sofer. Pred dvemi tedni ga je iskala policija da naj bi med voznjo udaril zleb hise. Sam se ne spomni. Pravi mozno je, ampak da on ni nicear zaznal. Sam se je dogovoril z lastnikom da mu placa skodo in da s primer zakljuci. Lastnik naj bi tudi sel na policijo povedati da je vse urejeno. Sedaj je domov dobil placilo kazni za pobeg iz kraja nesrece in placilo odskodnine. Kaksne so njegove moznosti da se temu izogne?

Najlepsa hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Sob 16 Dec, 2017 12:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Slabe.

Če se jaz naprimer zaletim s svojim vozilom v neko drugo, je to obenem škodni dogodek v smislu odškodninskega prava, zaradi katerega moram lastniku vozila povrniti škodo, ki sem jo povzročil. Istočasno je to (praviloma) tudi prekršek. Za prekršek sem pa odgovoren državi in ji moram plačati globo.

Vse razlage, da "pa saj sem škodo že poravnal" in "sem se zmenil z oškodovancem, da umakne prijavo" so brezpredmetne: država terja, ker je bil prekršek, ne ker je nastala škoda, čeprav je to povezano. Ampak temelj državne terjatve ni v nastali škodi, ampak v kršitvi cestnih predpisov.
Nazaj na vrh
susa
PrispevekObjavljeno: Sob 16 Dec, 2017 22:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

kaj če bi.
Tvoj oče oporeka, da ni bil on.
Ta ki ima poškodovan žleb pa naj reče da se je zmotil, da je šlo takrat več tovornjakov mimo in ne ve več kdo bi bil da ne bo koga po nedolžnem obtožil.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Ned 17 Dec, 2017 16:57  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Lej, vsakmu svoje.

Ampak potem ne jokat, da ni pravne države pa tko, ko bosta oba v kazenskem postopku. To pa ni več prekršek. Če fotr plača za popravilo se ne slepit, da je to tko interno, da nihče nikoli ne more izvedet. Sej verjetno se policajem ne da s tem ukvarjat. Mogoče.

Če bi men afne guncala in bi kot policist izsledil storilca, vidva pa pa potem "malo po domače" in se sprenevedala, da zdaj pa "e šlo takrat več tovornjakov mimo in ne ve več kdo bi bil da ne bo koga po nedolžnem obtožil." ne vem, ne morem rečt... bi vama kar lekcijo dal.

Tele home-made variante laikov, kako protipravno zrihtat situacijo pa vedi, da ti ponavadi nakopljejo več težav, kot jih rešijo.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu