Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Sprememba delovnega mesta po porodniškem dopustu
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Hely
PrispevekObjavljeno: Sre 17 Jan, 2018 14:22  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 14:15

Spoštovani,
imam vprašanje glede vrnitve na delovno mesto po porodniškem dopustu.
Delam na osnovni šoli. S porodniškim dopustom zaključim 20.2., nato pa mi je odobrila še 10 dni dopusta in z delom začnem 7.3. (neizkoriščenega dopusta imam vse skupaj 62 dni). Danes sem bila na pogovoru z ravnateljico glede moje vrnitve (datuma nastopa dela). Rekla mi je, da bom opravljala drugo delo kot pred dopustom. Sem profesorica angleščine in španščine ter zaposlena kot učiteljica angleščine že približno 15 let na tej isti šoli. Pred nastopom dopusta sem vedno opravljala le delo učiteljice angleščine in španščine. Namesto mene so zaposlili v času moje odsotnosti za moje nadomeščanje drugo anglistko. Sedaj mi je ravnateljica rekla, da mi ne bo dala mojega delovnega mesta nazaj (ur angleščine), temveč mi bo dala le nekaj ur (npr. 8 ur angleščine, morda kako uro DSP), ostalo pa me bo dala v podaljšano bivanje. Povedala sem ji, da se s tem ne strinjam ter da želim opravljati enako delo kot sem ga pred dopustom ter da za delo v podaljšanem bivanju nisem usposobljena. Rekla je, da je to za dobro otrok, da ne menjajo učitelja. Prav tako je rekla, da je učiteljici, ki me nadomešča, sprva obljubila, da bo ostala do konca šolskega leta (torej tudi po mojem končanem porodniškem dopustu) v podaljšanem bivanju, če bo potrebovala nadomeščanje v primeru moje odsotnosti. Vendar se je sedaj premislila in ne želi menjati učitelja, ker je to že v drugi polovici šolskega leta, in nima argumentov, da bi to menjavo upravičila ter se zagovarjala pred morebitnimi vprašanji staršev. Rekla sem ji, da želim opravljati enako delo kot prej in da ni pravično, da ga ne morem opravljati zaradi tega, da ima nekdo drug sedaj mojo delovno mesto. Naj še povem, da delo dobro opravljam, sem že veliko napredovala, pogosto pohvaljena s strani vodstva in staršev ter učencev. Sprememba delovnega mesta pomeni tudi slabše delovne pogoje - delovni čas se podaljša - namesto do najdlje 14., bom orala sedaj delati do 16., kar mi onemogoča, da pridem po otroka pravočasno v varstvu (javnega vrtca zaradi prezasedenosti nisem dobila, zato je v zasebnem varstvu).
Zanima me, ali obstaja kakšna pravna podlaga, ki prepoveduje tako prerazporeditev na drugo delovno mesto po vrnitvi s porodniškega dopusta, ter kaj lahko storim.
Najlepša hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu