Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Dostop do TRR
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
london
PrispevekObjavljeno: Pet 19 Jan, 2018 18:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Maj 2007 10:46

Pred nekaj leti sem odprl račun za mojega sina. Na ta račun sem mu nakazoval vsak mesec določena sredstva. Na tem računu sem bil pooblaščen in sem lahko samo jaz razpolagal z njim.
Pred dvema mesecema je sin dopolnil 18 let.
Sedaj sem na banki poskušal ta račun zapreti in dvigniti naložena sredstva.
Gospa na banki mi je rekla, da do tega računa nimam več dostopa, ker sem z dnem, ko je sin postal polnoleten izgubil pooblastilo do računa.
Tako mi sedaj nočejo izplačati mojih sredstev, nočejo mi povedati stanja računa, kot tudi zapreti ga ne morem.
Pravijo, da to lahko sedaj to naredi samo polnoletni sin.
Poskušal sem tudi samo dvigniti stanje, ki je bilo do dopolnjenega 18 leta...
Ker je sin zaradi mame prekinil vse stike z mano, sem se tudi odločil za takšno potezo.
Prosim za nasvet, kako priti sedaj do tega denarja in kako zapreti račun s katerim imam same stroške.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 20 Jan, 2018 20:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Banka ima prav. Pooblaščenec na računi ni oziroma nikoli ni bil lastnik sredstev na tem računu, tudi če jih je sam polagal tja. S polnoletnostjo otroka, prenehajo vsa pooblastila, ki jih imajo starši v zvezi z upravljanjem otrokovega premoženja.

Ne bo šlo brez sina. Ker je račun na njegovo ime, šteje, da so njegova last tudi vsa sredstva na tem računu. Seveda stroškov za ta račun vam ni potrebno več kriti. Teoretično sredstva niso bila vaša tudi v času do sinove polnoletnosti, vi bi z njimi lahko samo upravljali, vedno izključno v sinovo korist in za njegove potrebe.

Lahko poskusite s tožbo na vračilo teh zneskov, vendar boste morali dokazati, da to niso bila darila sinu, kar pa bo verjetno težko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu