Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Kazenska evidenca
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Mistaken
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Jan, 2018 16:07  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jan 2018 15:59

Lepo pozdravljeni,

Prosim za točno obrazložitev glede na spodaj navedeni primer:

Pred približno 3mi leti sem naredil kaznivo dejanje (moje prvo - in zadnje) za katerega sem dobil pogojno kazen (v primeru da v enem letu ne naredim nobenega kaznivega dejanja ne grem v zapor). Pozanimal sem se in ugotovil, da naj bi se po enem letu, ko pogojna kazen poteče to dejanje izbrisalo iz kazenske evidence. Zanima me:
- Ali je to res?
- Se izbris naredi avtomatsko ali je za to potrebno podatki kakšno vlogo oziroma prošnjo?
- Ali to dejansko pomeni, da se lahko prijavljam na delovno mesto, ki ima pogoj potrdilo o nekaznovanosti oziroma da nisem v nobenem kazenskem postopku?

Naj dodam še to da ni šlo za hujšo kaznivo dejanje - predpisana kazen je bila 3 mesece zapora v primeru, da bi kršil pogojno kazen.
Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Jan, 2018 17:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Hej.

V enem letu po poteku preizkusne dobe se pogojna kazen izbriše iz kazenske evidence.
Predlagam ti, da greš na Okrajno sodišče in zaprosiš za izpis iz evidence kaznivih dejanj ("kartoteka"). Tako ali tako boš moral to potrdilo iti iskat, če se boš prijavil na razpis, kjer je nepredkaznovanost pogoj.

Do izbrisa lahko pride tudi pred potekom tega roka, če zanj zaprosiš in izpolnjuješ pogoje. Drugače pa ja, izbris je avtomatski.

Pazi samo, ker so velikokrat pri izbrisih "šlampasti" in jih ne izbrišejo po enem letu, čeprav bi morali. V tem primeru se splača na zadevo opozoriti, ker če so roki izpolnjeni, potem so pač dolžni zadevo izbrisati.
Nazaj na vrh
Mistaken
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Jan, 2018 18:21  Odgovori s citatom

Hvala za hiter odgovor.

Če recimo jutri jaz stopim do okrajnega sodišča in da zadeva še vedno ni izbrisana, v kolikšnem času se pa potem ko jih opozorim za to izbriše? se to naredi takoj ali je to kak daljši postopek.

Hvala.
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Jan, 2018 20:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

pojdi vprašat
Nazaj na vrh
Mistaken
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Jan, 2018 21:59  Odgovori s citatom

Bom šel vprašati jutri. Verjetno imajo vsa okrajna sodišča vpogled v kazensko evidenco, mi ni potrebno oditi na mesto kjer je bila obravnava ali pač?

Mogoče še malo bolj zahtevno vprašanje. Minilo je približno 5 mesecev odkar naj bi se meni izbrisalo to iz kazenske evidence. Pred kratkim sem pa dobil službo in kasneje tudi dobil za podpisati da nisem v nobenem kazenskem postopku oziroma da sem nekaznovan. Ker je to poteklo sem zadevo podpisal, vendar me malo skrbi sedaj, če mogoče zaradi te njihove "šlamparije" ne bom dobil oziroma bom odpuščen iz delovnega mesta.

Se lahko kako zavarujem pred temu? Oziroma kaj lahko storim v tem primeru.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 26 Jan, 2018 11:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

V primeru, da bi te odpustili, menim, da bi šlo za nezakonito odpoved. V očeh prava si, ne glede na šlamparije, nekaznovan. Po poteku roka za zakonsko rehabilitacijo, posameznik šteje za nekaznovanega. Torej bi Delovno sodišče štelo odpoved iz takšnega razloga za nezakonito.

Pomojem moraš iti na sodišče, ki "pokriva" kraj tvojega stalnega bivališča. So pa to sodno-organizacijske zadeve in ti bom jaz bolj težko pomagal. To ni več pravo stricto sensu.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu