Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  Izplačilo odškodnine na TRR
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
alojzija
PrispevekObjavljeno: Pon 24 Sep, 2018 11:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2015 18:19

Neznanec mi je z osebnim vozilom nepopravljivo poškodoval parkirno talno zaporo na zaklep, v vrednosti cca. 220 EUR. Policisti so opravili ogled, popisali škodo in podali prijavo zoper neznanega storilca. Ogledali so si tudi posnetek nadzorne kamere, a se iz njega ni dalo ugotoviti reg. številke vozila in ne prepoznati voznika. Po treh tednih je Policija zavarovalnico obvestila, da storilca niso mogli izslediti. O škodi je bil isti dan kot Policija obveščen tudi škodni cenilec zavarovalnice. Poslala pa sem mu tudi dobaviteljev informativni predračun vrednsti nove zapore. Cenilec si je zadevo ogledal, poslika in napravil zapisnik. Po prejemu policijskega sporočila me je obvestil, da Policija ni mogla najti storilca, zato me je prosil, da pridobim nov predračun za novo zaporo, skupaj s stroški montaže, saj je staremu že potekla veljavnst. Po tem naj bi znesek zavarovalnica direktno nakazala dobavitelju oz. tistemu, ki jo bo montiral.
Ker je bila enaka zapora že enktat podobno poškodovana, sem se odločila, da bom poiskala drugačno rešitev, postavila ograjo, ali kaj podobnega. To sem tudo sporočila zavarovalnemu agentu in ga prosila, da mi zato odškodnino nakaže na TRR, saj nove zapore ne kanim kupovati.
Zanima me, ali mi je zavarovalnica, glede na mojo drugačno odločitev, dolžna izplačati odškodnino na TRR, ali moram kljub temu naročiti novo zaporo, čepav je več ne želim več imeti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Pon 24 Sep, 2018 15:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Namen zavarovanja je, da neko stvar spravi v stanje pod poškodbo.
Da ima enak namen in funkcijo, kot je je imelo pred poškodbo.

Ne moreš kupit 66" LCDja za gledat nogometno prvenstvo, potem ga pa razbit, pa dobit nazaj denar, kre TVja ne rabiš več. Evil or Very Mad

Lahko pa se (verjetno) zmeniš, da ti nakažejo cca 30% manj, pa mir.
Vsaj pri avto zavarovanjeih se to pogosto dela. Če greš avto porpavljat v lastni režiji, brez računa.
Nazaj na vrh
alojzija
PrispevekObjavljeno: Tor 25 Sep, 2018 14:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2015 18:19

Hvala za odgovor. Meni ni za denar, da biga recim porabila za kozmetiko, želim zgolj ustrezno nadomestilo, da v perspektivi raje financiram v ograjo. Dosedanja praksa kaže, da se rampo ne splača ponovno kupovati in nameščati. Teoretično jo lahko vsake 2 leti nekdo demolira, zato bo imela zavarovalnica vsekakor višje stroške od mene. Jaz mesečno plačam drobiž, v primerjavi s ceno rampe (okoli 220 EUR, brez stroškov montaže). Če mi škodo povrne v denarju (na TRR), pa se bo izognila prej omenjenim ponavljajočim se izdatkom. Dvomim, da obstaja kakšna zavarovalnica, ki bi si želela kaj takega?
Vseeno še enkrat hvala za napotek, glede morebitnega dogovora o znižanju odškodnine, saj se mi zdi smiseln.
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Tor 25 Sep, 2018 15:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Ja potem pa direkt na zavarovalnico, pa se zmenit.

Hmmm, a ni popravilo ograje še dražje?
A lahko postaviš ograjo tam? Predvidevam da zidano.
Da ne boš na koncu še kaka popravila avtov morala plačevat.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu