Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Nova pogodba o zaposlitvi
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
JDusan
PrispevekObjavljeno: Tor 13 Feb, 2018 16:52  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Nov 2015 11:33

Pozdravljeni!

Delodajalec je v sprejel nov akt o sistemizaciji del. V ta namen nam bo dal (vsem) v podpis nove pogodbe o zaposlitvi. Pred podpisom nam je poslal v predogled nove pogodbe.

Prvi člen pogodbe se glasi takole:

Delovno razmerje se sklepa:
- za nedoločen čas, s 6 mesečno poskusno dobo.

Drugi pa:

Stranki uvodoma ugotavljata, da je Delavec že zaposlen pri Delodajalcu na podlagi pogodbe o zaposlitvi z dne _________, pri čemer se ta nova pogodba sklepa zaradi spremenjene sistemizacije delovnih mest v Družbi. Pogodbeni stranki s podpisom te pogodbe sporazumno razveljavljata veljavno pogodbo o zaposlitvi med strankama z vsemi aneksi in dodatki, pri čemer ta pogodba v celoti nadomešča vse prej sklenjene dogovore in pogodbe med strankama.

Delavec bo nastopil delo po tej pogodbi dne ________ in bo razporejen na delovno mesto z nazivom _____________.

Par dejstev:
Pri delodajalcu sem zaposlen 6 let in imam veljavno pogodbo za nedoločen čas. Ker v naši panogi (kemijsko-gumarska) ni kolektivne pogodbe so vsi akti v družbi vezani na ZDR-1. V mojem primeru se obseg dela ne bo spremenil, zamenjalo se bo samo ime delovnega mesta.

Vprašanje:
Ali lahko delodajalec zahteva od mene (nas) ponovno 6 mesečno poskusno dobo v novi pogodbi?

Že v naprej hvala za odgovor

Lep pozdrav

Dušan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo