Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Umik predloga za izvrsbo
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Cwetka
PrispevekObjavljeno: Čet 15 Feb, 2018 16:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Feb 2018 16:26

Spostovani,

Oce mi ze vec kot 10 let dolguje prezivnino, mama ga je tozila za neplacevanje, sedaj ko sem polnoletna sem upnik postala jaz. Preko bpp so mi dodelili odvetnico. Oce je bil vec let brezposeln, zato se zadeva ni premaknila nikamor. Lansko leto se je zaposlil in tako smo dosegli izvrsbo na trr in na placo.
Lansko leto sem se zaposlila na banki, kjer ima on odprt racun.
Prejsnji mesec me je klicala gospa, ki dela na kreditih in mi povedala, pripravlja namenski kredit za oceta, za poplacilo mene kot upnice in da ker sva 'sodelavki', naj ji prosim sporocim kaksen znesek naj mi nakazejo. Povedala sem znesek, ona pa sedaj zeli, da ji posljem umik predloga za izvrsbo, ces da bo samo tako kredit (ki naj bi ze bil odobren s strani KO) lahko nakazan na moj trr.

Po moji kmecki logiki - ce to naredim- lahko ostanem brez vsega, saj ce banka predlog o umiku izvrsbe poslje na sodisce - se zadeva uatavi in lahko ostanem brez vsega... Na banki mi zagotavljajo da se to ne more zgoditi, da bo denar sigurno nakazan na moj trr ker gre za namenski kredit..da pa nujno potrebujejo ta moj predlog za umik izvrsbe, ker drugace ne morejo umakniti izvrsbe, odobriti kredita in denarja nakazati meni...

Prosim ce mi svetujete!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 15 Feb, 2018 20:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Če sem vas prav razumela, imate odvetnico - obrnite se nanjo.

Sicer pa se izvršbe nikoli ne umakne, dokler ni terjatev v celoti plačana (glavnica + obresti + stroški + obresti od stroškov); kolikor je plačilo le delno, se vloži delni umik. Da je umik veljaven, se ga pošlje sodišču; banki se lahko pošlje samo v informacijo (sicer je sodišče tisto, ki pošlje banki sklep o umiku). Prehiter umik izvršbe lahko povzroči zastaranje posamičnih terjatev, in ponovna izvršba ni mogoča.

Kar se tiče višine zneska, ki ste ga sporočili - ta mora biti identičen tistemu, za katerega je dovoljena izvrba (+ stroški + obresti). Če ste (v okviru izvršbe) banki sporočili previsok znesek, in je potem tak znesek zarubljen, lahko dolžnik zahteva vračilo razlike.

Ne vidim razloga, zakaj bi bila izvršba ovira za to, da bi vam nakazali plačilo. Meni bolj zveni, kot da se nekomu na banki ne da ukvarjati s "formalnostmi" in skušajo na vas prevaliti tveganja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu