Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  nezakonita odpoved
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
ant
PrispevekObjavljeno: Čet 22 Feb, 2018 16:09  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Feb 2018 15:57

Imam vprašanje v vezi z odpovedjo delovnega razmerja zaradi poslovnih razlogov.
Imel sem službo za nedoločen čas. Ko sem se pri podjetju zaposlil, so me zaposlili na določeno delovno mesto kuhar, ki pa ni popolnoma sovpadalo s tem, kar sem dejansko delal, zato sem večkrat opozarjal, da spremenimo naziv delovnega mesta v natakar. To se je po več kot letu le zgodilo in sem dobil aneks k pogodbi, ki je spreminjal moje delovno mesto v drug naziv.

Problem pa je nastal, ko so me hoteli odpustiti, kjer je v obrazložitvi pisalo, da nas prevzema drugo podjetje in da ne bodo prevzeli vseh kuharjev. Takrat odpovedi nisem želel podpisati in povedal, da sem jaz podpisal aneks, ki spreminja moje delovno mesto.

Še isti dan sem dobil odgovor nazaj, da se odpoved nanaša na kuharja, kar je bilo v začetku podpisano in ne kaj piše v aneksu. Glede na to, da naj bi to moj nadrejeni pridobil podatek od pravne službe sem vrjel in podpisal.

Da me odpustijo kot kuharja jim je vrjetno šlo na roke, ker drugače potem pol leta ne bi smeli zaposliti nobenega novega natakarja.

Počutim se ogoljufan. Ali sploh je pravilno, da se z aneksom spreminja naziv delovnega mesta? In če tudi smo rešili zamenjavo delovnega mesta preko aneksa, ne moremo prezreti kaj piše v njem, saj je aneks ćisto enakovreden pogodbi in se ga ne more zanemarjat?
Prosim za kakšno mnenje.

Hvala in lep pozdrav,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: