Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  priposestvovanje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
plomba
PrispevekObjavljeno: Čet 01 Mar, 2018 10:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2018 10:25

Imamo eno težavo, s sosedi seveda. Smo lastniki dela sosedove hiše. (Sosed je v preteklosti svoj del razširil še na naš del. Mi tega dela posledično nikoli nismo mogli uporabljati. Z ene strani hiše je vidno, da je to dejansko več hiš v nizu-vrstne hiše, vendar se včasih ni zapisovalo tako.) O tem, da smo mi lastniki, smo ga večkrat obvestili in želeli stvari urediti, vendar je vzrtajno govoril, da bomo, dejansko pa tega nikoli ni naredil. (Želeli smo narediti zamenjavo za drugo parcelo ali mu naš del prodati.) Sosed je umrl in zdaj dediči želijo uveljavljati priposestvovanje. Grozijo nam s tožbo. Tudi oni so bili seznanjeni, da niso lastniki. Kako lahko dokažemo, da ni bilo dobre vere in da je sosed vsa ta leta zavajal, ker je vedel, da ni lastnik. Imamo zapis prejšnje lastnice tega dela na sodišču (iz leta 1961), da smo del kupili mi (kupoprodajna pogodba se je med vojno izgubila). Sosed je naš del začel koristiti po drugi svetovni vojni, ko se je vrnil iz vojske. Imamo tudi več dopisov, ko nas je sosed želel z odvetnikom tožiti in je v našem odgovoru vedno bilo omenjeno naše lastništvo. Po našem odgovoru nikoli dejansko ni sprožil tožbe. Ali to zadostuje za dokazovanje nedobre vere, saj so vsi omenjeni (sosed, naši predniki, lastnica) že pokojni.
Isti sosed je na drugi strani ceste (ob hiši), na naši parceli, v letih 80 naredil greznico, čeprav je njegovo neobdelano zemljišče 2 metra od našega na obeh straneh. Torej je svoje pustil neobdelano (neuporebljeno in zaraščeno) in je načrtno naredil greznico na našem. (Izkoristil je odsotnost lastnika, našega prednika, zaradi bolezni, 3 mesece bolnišničnega staleža) Tudi ta greznica je na naši parceli, ki pa je naša že stoletje. Tudi o tem smo se dogovarjali za zamenjavo ali prodajo, a od tega dogovora ni bilo nič, ker se je vedno premislil. Je možno, da oni to priposestvujejo? Kaj lahko mi naredimo? Kaj šteje kot dokaz, da je vedel za prave lastnike nepremičnin?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
susa
PrispevekObjavljeno: Čet 01 Mar, 2018 15:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

treba je vzeti posesti nazaj v posest čim prej, Kako boste dokazali, priče-sosedi dokumenti,itd.. Treba bo dokazati, da ni užival v dobri veri. Če je dedek dal del hiše v najem, naj sedaj dokažejo dediči da temu ni tako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu