Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  FURS izvršba za NEDAVČNE TERJATVE po OSEBNEM STEČAJU
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
lax
PrispevekObjavljeno: Čet 01 Mar, 2018 17:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2005 17:05
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni,

od novembra 2014 sem bil v osebnem stečaju, ki je bil konec decembra 2017 pravnomočno zaključen z odpustom obveznosti.

V letih 2012-07/2014 pred pričetkom os. stečaja je bivši DURS izdal več izvršb zaradi neplačila glob, ki tudi niso bile poplačane saj nisem nikoli imel OD-ja nad 500,00 EUR oz. na TRR-ju ni bilo viška denarnih sredstev.
Z dnem, ko mi je sodišče odobrilo os.stečajao so tudi te izvršbe bile umaknjene.

Sedaj, ko sem zaključil os. stečaj me FURS ponovno terja za plačilo zgoraj omenjenih glob, ki pa so stare več kot 6 let.

Sedaj me pa zanima naslednje:
1. Ali bi FURS moral nedavčne terjatve prijaviti v stečaj oz. ali bi to moral narediti predlagatelj izvršbe?
2. Kdaj absolutno zastara plačilo globe? Ali se to zastaranje prekine z davčno izvršbo?
3. Ali se zastaranje davčne izvšbe prekine z os. stečajem?

Hvala lepa za odgovore oz. konstruktivne komentarje!

lp
lax
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 01 Mar, 2018 20:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Kolikor so globe na podlagi sodbe, potem so izvršljive 10 let od pravnomočnosti.

(Ne)prijava terjatve v osebni stečaj nima nobenega vpliva na to terjatev, samo na položaj upnika kot stranke v samem postopku.

408. člen

(terjatve, za katere učinkuje odpust obveznosti)

(1) Odpust obveznosti učinkuje za vse terjatve upnikov do dolžnika, ki so nastale do začetka postopka osebnega stečaja, ne glede na to, ali je upnik to terjatev prijavil v postopku osebnega stečaja, če ni v drugem odstavku tega člena drugače določeno.

(2) Odpust obveznosti ne učinkuje za prednostno terjatev iz prvega in drugega odstavka 21. člena in prvega odstavka 390. člena tega zakona in tudi ne za terjatev iz naslova:

1. denarne kazni ali odvzema premoženjske koristi, pridobljene s kaznivim dejanjem, izrečenih v kazenskem postopku,

2. v pogojni obsodbi določenega pogoja vrnitve premoženjske koristi, pridobljene s kaznivim dejanjem, oziroma povrnitve škode, povzročene s kaznivim dejanjem,

3. globe ali odvzema premoženjske koristi, pridobljene s prekrškom, izrečenih v postopku o prekršku,

4. odvzema premoženja nezakonitega izvora in

5. povrnitve škode, povzročene namerno ali zaradi hude malomarnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu