Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Zamenjava zaposlitve
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
sonica010
PrispevekObjavljeno: Pet 02 Mar, 2018 18:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Mar 2018 18:23

Izbrana sem bila za novo službo. Opravila sem zdravniški pregled, prinesla dokazila, dobila pa sem namero o zaposlitvi. Pogodbo naj bi mi dali par dni pred nastopom zaposlitve. V zdajšnji službi moram dati odpoved. Kako naj vem da me bo nova služba čakala do konca odpovednega roka,ki pa verjetno ne bo krajši od 1 mesec. Kako naj se glede tega zavarujem. Tudi predloga pogodbe mi še ne dajo.
Lp[/i]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Medvedova
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Mar, 2018 16:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2016 19:41

Menim, da se zavarujete le tako, da sklenete novo pogodbo o zaposlitvi pri novem delodajalcu. Sama namera o zaposlitvi vas ne varuje v zadostni meri; če novi delodajalec kljub nameri z vami pogodbe potem ne bo sklenil, vam ostane le to, da ga tožite z zahtevkom, da vam ponudi pogodbo, kot se je zavezal v nameri (uspešnost take tožbe ni zagotovljena, saj menim, da si lahko delodajalec premisli vse do zadnjega - taka namera ga ne zavezuje, saj Zakon o delovnih razmerjih instituta namere o zaposlitvi ne pozna). V novi pogodbi bo tudi naveden datum nastopa dela, ki mora upoštevati odpovedni rok pri starem delodajalcu (ne morete se zavezati, da boste z delom nastopili prej, kot pa vam izteče odpovedni rok). Glede na navedeno predlagam, da odpovedi pri starem delodajalcu ne podate - dokler nimate sklenjene pogodbe o zaposlitvi z novim delodajalcem, v kateri je dogovorjen datum nastopa dela, ki naj bo usklajen glede na odpovedni rok pri starem delodajalcu. Odpovedni rok je določen v pogodbi o zaposlitvi - preverite.

lp, M
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu