Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Napaka delodajalca
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
tetazuza
PrispevekObjavljeno: Pet 16 Mar, 2018 12:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Mar 2018 11:56

Pozdravljeni, v vlogi delodajalca sem naredil napako, ki me bo očitno stala. Gre za to, da smo bili dogovorjeni za odpoved pogodbe za določen čas, pripravili smo sporzum, ki ga delavec ni želel podpisati, hkrati pa ni prišel več na delo.
Da bi ga lahko odjavili, smo mu pravtako sporazum odposlali, zdaj me pa toži, ker je nezakonito odpuščen.

Na kaj se lahko zagovarjam, glede na to, da je imel ogromno napak, vendar ga pisno nismo opozarjali. Prav tako, pa sumim, da zdaj dela na črno.

Zahteva nazaj zaposlitev, po kateri bi šel na bolniško in ne delal pri meni.

Mediacija je bila neuspešna. Ali je kak odvetnik tukaj, ki bi prevzel primer v reševanje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Medvedova
PrispevekObjavljeno: Pet 16 Mar, 2018 14:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2016 19:41

Ne razumem najbolje na podlagi česa je delovno razmerje prenehalo - na podlagi sporazuma o prenehanju ali odpovedi pogodbe o zaposlitvi. Pač nek dokument (sporazum ni bil, saj ga delavec ni podpisal) ste delavcu poslali (v smislu, da ni več zaposlen) in ga na tej podlagi tudi odjavili iz zavarovanj. Delavec se s tem ni strinjal in vas toži zaradi nezakonitega prenehanja delovnega razmerja.

Če želite v pravdnem postopku uspeti, morate dokazati, da je odpoved oz. prenehanje delovnega razmerja bilo zakonita. Pri tem so napake delavca, ki jih je delal pri delu, nerelevantne - razen, če ste mu podali odpoved zaradi teh napak (pri tem bi ga predhodno morali na napake oz. njihovo odpravo tudi pisno opozoriti - opozorilo pa ni potrebno, če gre za zelo hude kršitve, ki bi utemeljevale izredno odpoved). Bistvo je, da morate v pravdi dokazati obstoj odpovednih razlogov (potem pa sodišče presodi ali je bila odpoved podana ne/zakonito). Tudi morebitno delo na črno na zakonitost odpovedi nima vpliva.

Predlagam, da greste do odvetnika (ki se ukvarja z delovnim pravom), ki bo pregledal vse papirje in vas lahko ustrezno zastopal, saj sami kot laiki verjetno nimate dovolj znanja, niti odgovorov za uspešno postopanje v pravdi ne morete dobiti na tem forumu.
Nazaj na vrh
tetazuza
PrispevekObjavljeno: Pet 16 Mar, 2018 15:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Mar 2018 11:56

Ja, komplicirana zadeva.
Z delavcem je bila dogovorjena prekinitev pogodbe, na podlati česar je bil pripravljen sporazum o prenehanju. Na koncu ga delavec ni želel podpisati in za potrebe odjave iz zavarovanja, bi moralo biti poslano obvestilo ali karkoli že in ne dokument, ki se imenuje sporazum (kjer je podpisnik samo eden, to sem jaz). To je moja edina napaka. Zdaj pa gospod hoče odškodnino.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu