Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Izvrzba
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mimi78
PrispevekObjavljeno: Sob 17 Mar, 2018 14:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Sep 2015 12:29

Pozdravljeni

Imam vprasanje v zvezi z izvrzbo. Ker sem v letu 2008 izgubila sluzbo prav tako moz in nisem zmogla placevat kredita je banka predala vse zavarovalnici in ta me je potem leta 2009 dala v izvrzbo. Nekaj casa sem uspela placevati dogovorjene obroke vendar sem ponovno ostala brez sluzbe vmes se se locila in ostala brez vseh prihodkov. Po letih agonije in v iskanju sluzbe sem se bila prisiljena preseliti leta 2014 v tujino. Od leta 2013 od sodisca niti od zavarovalnice nisem prejela nobene poste obvestila nicesar. Pred tem so mi zarubili avto ki so ga na drazbi prodali za 300 eur. Sedaj po 5 ali 6 letih tisine sem prejela na naslov v tujini posto od zavarovalnice da mora poravnati dolg drugace bodo dolg terjali na mednarodnem sodiscu. Sem samohranilka z dvema otrokoma ki ze tako komaj shajam iz meseca v mesec. Zanima me ali se lahko zgovarjam na zastaralni rok glede na to da zadnjih 5 let od njih ni bilo glasu in se vse skupaj vlece iz leta 2009?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 17 Mar, 2018 16:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Kolikor postopek, ki je začel teči 2009 še ni bil pravnomočno zaključen, zastaranje ni nastopilo (če v času, ko bi sicer terjatev zastarala, teče kakšen izvršilni postopek, potem terjatev tekom postopka ne zastara, pač pa zastara z dnem, ko je postopek zaključen). Poleg tega je sklep o izvršbi (na podlagi verodostojne listine) sam po sebi izvršljiv 10 let, tudi če bi osnovna terjatev že zastarala (na nek način ima tak sklep isto moč kot sodba). Ali vas kdo o čem obvešča ali ne, nima nobenega pomena - kot dolžnik ste dolžni ves čas spremlati postopke, ki tečejo proti vam.
Nazaj na vrh
mimi78
PrispevekObjavljeno: Ned 18 Mar, 2018 14:23  Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.
Zanima me se nekaj. Glede na to da zivim v tujini moji dolgovi pa so v Sloveniji ali imam moznosti za razglasitev osebnega stecaja v Sloveniji ceprav tukaj nimam nobenega prebivalisca, premozenja nicesar.

Hvala za odgovor
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Ned 18 Mar, 2018 21:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Ne vem na pamet, ker je zelo specifična mednarodnopravna zadeva. Po splošnih načelih pa ni mogoče razlgasiti stečaja samo v eni državi - torej bi v stečaj padlo tudi vse, kar imate v tujini, vključno s plačo.
Nazaj na vrh
mimi78
PrispevekObjavljeno: Ned 18 Mar, 2018 21:48  Odgovori s citatom

V tujini nimam premozenja, zivim v drzavnem stanovanju, avto ki ga imam pa je vreden cca 500 eur. Jasno mi je da placa pade v stecaj. Kje zaceti s postopkom in koliko priblizno to stane? Ter koliko casa lahko najdlje stecaj traja?

Vnaprej hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Yacka
PrispevekObjavljeno: Pon 19 Mar, 2018 16:09  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Feb 2009 15:24

Slovenska sodišča so v Sloveniji pristojna za osebni stečaj če ima dolžnik v Sloveniji:

1. stalno prebivališče
2. začasno prebivališče,
3. če v Sloveniji prejemate plačo ali druge stalne prejemke
4. če imate v Sloveniji premoženje.

Postopek stečaja je odvisno od preizkusne dobe, ki jo določi sodišče. Od 2-5 let, če izpolnjujete pogoje je lahko tudi manj kot 2 leti, najmanj pa 6 mesecev.

Mogoče tole za več info o postopku https://www.informiran.si/portal.aspx?content=osebni-stecaj&showMenu=1&showRightFrame=1[/list]
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu