Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Vprašanje glede premoženja in lastništva!
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Decorator75
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Apr, 2018 14:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2018 14:54

Aha bom kar zaključil ker vidim da si celo tako podjeten da me boš tožil kar preko internetnega foruma. Zelo lepo so te naučili na faxu. Kar se tiče splošna razgledanosti o tem ne bi ker vidim da dlje od številk in ničel nisi prišel. Glavno da ti lepo živiš in kasiraš. Od mene zaenkrat toliko. Hvala vsem za pomoč in veliko sreče Smile

Pa še za konec tudi tvoji pokroviteljski posti niso bili tako nedolžni kot jih opisuješ. To je vse bolj v stilu jaz sem najbolj pameten vi pa ste nerazgledana raja. Zaenkrat še ne rabim nobenega fehtarit za nič.

Če pa hočeš biti koristen rajši odgovori uporabniku balonu, ki še vedno ni dobil odgovora na svoje vprašanje takoj pod mojo temo. Ampak ne ti si se zapičil ravno v mojo temo, ki sem jo hotel pustiti na miru ker v njej ni več nič pametnega za dodat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Apr, 2018 14:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Preko internetnega foruma? Kdo ti je pa to rekel? Verjetno veš, da tudi v današnjem času identitete uporabnika niti ni težko ugotoviti. To je včasih potem šok na kazenskih obravnavah, ko raznorazni žaljivci debelo gledajo kako so jih odkrili...

Še vedno nisi pojasnil kdo je Poljanec... res ne razumem navedbe.

Lej, deležen si bil tistega kar zaslužiš... Če nam vsem razložiš kako vse veš in da "si se ti že zmenil" dejansko ne iščeš nasveta in pomoči, ampak potrditev. Ki v dani zadevi ni na mestu. Sumim, da si malo prepotenten in da misliš, da veliko veš o vsem. Sam ti zlahka priznam, da mi je pravo služba, hobi in vokacija, o drugem pa niti ne vem dosti. Zato npr. glede avtov vse vprašam, ampak kar mi pobje povedo, upoštevam. Ne grem na avto forum pa vsem razložim kako jaz mislim, da je prav in potem pljuvam, ko kdo izrazi dvom, v pravilnost mojega laičnega (raja) razmišljanja.

Ampak verjetno ni na mestu, da ti to razlagam. Ne, ker ti ne bi smel reči, ampak ker a) nima učinka in b) si lahko tovrstne nasvete "za klobuk vtaknem". Na srečo (in tvojo nesrečo) je pa tako, da te tako ali tako življenje izobražuje. Če ne glede danega vprašanja delitve premoženja, boš in si zagotovo že, z odnosom, ki ga imaš do ostalih, predvsem tistih, ki o neki stvari vedo več kot ti, nasrkal.

Vedi pač, da brez takih kot si ti, jaz ne bi imel dela. Če bi bil pameten in bi upošteval kar ti je zastonj in brez plačila napisala M_L_P, bi kmalu zmanjkalo dela zame in ostale hijene. Ampak ker ti veš najbolje in raje gasiš požare, kot situacijo predvidiš, me ne skrbi in vem, da boš skozi življenje še dobro "poredil" mene ali pa kakšnega od kolegov. To je pač cena odnosa, ki ga imaš.

Pa da ne bo pomote: kar se prava tiče vem več od tebe Wink In kar se fehtanja tiče: model, napisal si topic na zastonj pravnem forumu. Temu se reče fehtanje. Lahko polepše napišeš, da si prijazno povprašal, če ti kdo nakloni zasonj nasvet'ček, ampak stari, ne se slepit: fehtu si za free advice, jezen si pa, ker ni potrdil tvojega pogleda na zadevo.
Nazaj na vrh
Decorator75
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Apr, 2018 18:33  Odgovori s citatom

forumuser28 je napisal/a:
Preko internetnega foruma? Kdo ti je pa to rekel? Verjetno veš, da tudi v današnjem času identitete uporabnika niti ni težko ugotoviti. To je včasih potem šok na kazenskih obravnavah, ko raznorazni žaljivci debelo gledajo kako so jih odkrili...

Še vedno nisi pojasnil kdo je Poljanec... res ne razumem navedbe.

Lej, deležen si bil tistega kar zaslužiš... Če nam vsem razložiš kako vse veš in da "si se ti že zmenil" dejansko ne iščeš nasveta in pomoči, ampak potrditev. Ki v dani zadevi ni na mestu. Sumim, da si malo prepotenten in da misliš, da veliko veš o vsem. Sam ti zlahka priznam, da mi je pravo služba, hobi in vokacija, o drugem pa niti ne vem dosti. Zato npr. glede avtov vse vprašam, ampak kar mi pobje povedo, upoštevam. Ne grem na avto forum pa vsem razložim kako jaz mislim, da je prav in potem pljuvam, ko kdo izrazi dvom, v pravilnost mojega laičnega (raja) razmišljanja.

Ampak verjetno ni na mestu, da ti to razlagam. Ne, ker ti ne bi smel reči, ampak ker a) nima učinka in b) si lahko tovrstne nasvete "za klobuk vtaknem". Na srečo (in tvojo nesrečo) je pa tako, da te tako ali tako življenje izobražuje. Če ne glede danega vprašanja delitve premoženja, boš in si zagotovo že, z odnosom, ki ga imaš do ostalih, predvsem tistih, ki o neki stvari vedo več kot ti, nasrkal.

Vedi pač, da brez takih kot si ti, jaz ne bi imel dela. Če bi bil pameten in bi upošteval kar ti je zastonj in brez plačila napisala M_L_P, bi kmalu zmanjkalo dela zame in ostale hijene. Ampak ker ti veš najbolje in raje gasiš požare, kot situacijo predvidiš, me ne skrbi in vem, da boš skozi življenje še dobro "poredil" mene ali pa kakšnega od kolegov. To je pač cena odnosa, ki ga imaš.

Pa da ne bo pomote: kar se prava tiče vem več od tebe Wink In kar se fehtanja tiče: model, napisal si topic na zastonj pravnem forumu. Temu se reče fehtanje. Lahko polepše napišeš, da si prijazno povprašal, če ti kdo nakloni zasonj nasvet'ček, ampak stari, ne se slepit: fehtu si za free advice, jezen si pa, ker ni potrdil tvojega pogleda na zadevo.

Aha ok torej me boš tožil ker sem ti na pravniškem forumu rekel hijena? Kot drugo te sploh ne poznam in kaj pa vem kaj in kdo si. Kdo pa je rekel da si res pravnik. Pač tukaj gre za napucavanje po forumu kot se to vsakodnevno dogaja po drugih forumih, ampak tam se uporabljajo še malo bolj ostre zadeve in izrazi. Pa sej hijena je lahko čisto simpatična in koristna žival :)Ok res se mi ne da več kregat in pisarit. Totalno brez veze ker vidim da se pač vi "pravniki" striktno držite ideje da človeški pošten dogovor v nobenem primeru ni možen. Po vaše je skoraj 99,99% možnost da me bo moja bivša obrala do kosti in da je to njej edini cilj v življenju. Torej dogovor, poštenje, spoštovanje po vašem mnenju nimajo mesta v takih stvareh. Dejstvo je da si želimo le miru ter najboljše za najina majhna otroka. Res se v teh težkih trenutkih ne želim nepotrebno kregati po forumih. Lp in srečno. Pa težko je sploh te stvari razlagati v teoriji če jih človek ni izkusil na lastni koži.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Apr, 2018 22:45  Odgovori s citatom

Maš prav, debata je postala že malo brezpredmetna. Samo še toliko...

Ne bom te iskal in namig, da sem hijena, sploh ni tako grozen ali žaljiv. Pri delu slišim še dosti hujšega in spada skupaj s službo, če le ni pod vsakim nivojem. Torej, no hard feelings.

Lej, ni da smo pravniki tako črnogledi, čeprav recimo, da smo malo bolj nagnjeni k temu, poanta je, da je to naša naloga. Mogoče malo bizarna primerjava, ne zameri mi, ampak mi smo tisti kolega, najboljši prijatelj, ki "pazi nate", ko greš ven. Če recimo popiješ preveč, ti vzame ključe, ali pa, če se malo okajen zatrapaš za punco, ki res ni zate, ti diskretno pove, kar misli. Odvetnik v zadevi kot je tvoja mora imeti v mislih tudi črni scenarij. Ni, da bi imeli odvetniki tako malo vere v poštene dogovore, naša naloga je, te dogovore tako skleniti, da kasneje ni slabe volje.

Ti dam primer. Imaš posredi otroke in dogovor je, ker pač se noče komplicirati in je res sklenjen v dobri veri, da so otroci pri enem staršu drugi ima pa z njimi dogovorjene stike. Ta dogovor je pa "tako-tako" in glede bivanja med prazniki je dogovorjeno, da se starša "zmenita za vsak posamezen praznik". In potem se seveda zgodi, da hoče eden od staršev otroke za božič in novo leto, drugi pa šteje to kot kršitev dogovora. In po nepotrebnem se zadeva zakomplicira, ker pride v ospredje ali se dogovora držita ali ne. Lahka rešitev? Dogovor je natančen in točno definira kdaj otroci kje. S tem odpraviš potencialen problem in starša lahko brez prepiranja vzgajata skupne otroke.

Lej, resnica je, da pomojem večina odvetnikov, sploh tistih, ki se pretežno ukvarjajo z družinskim pravom, dejansko želi dobro za otroke. Imaš kakšne izjeme, hijene kot jih imenuješ, ampak res velik del odvetništva bo sam miril stranke in predlagal kompromise, čeprav bi mu potencialna pravda med staršema prinesla več. Verjemi, če imaš le malo sreče pri izbiri odvetnika, boš za tisti specifični pravni problem v življenju dejansko "najel" dobrega prijatelja. Če mu razložiš, da nočeš stvari delati na nož in da si pripravljen popustiti ali pa tudi pustiti kaj nedefinirano, ti bo sledil. Odvetnik je tvoj pomočnik, ti daješ navodila. Te bo pa opozoril, razložil, kaj so posledice posamezne določbe dogovora, preko same črke na papirju.

In absolutno imaš prav, da se težko res postavim v tvojo kožo, ker jih nisem sam izkusil. Ravno to je pomembno. Odvetnik ni tvoj prijatelj v življenju, s tabo si ne deli muk, ki jih nosiš. On je tam zato, da imaš v življenjsko pomembni situaciji, v kateri še nikoli nisi bil in ne veš kaj te čaka, nekoga, na katerega se lahko zaneseš. On je "tvoj človek". Ne bo ti rožic sadil in te trepljal po rami, povedal ti bo, kolikšna preživnina je dejansko realna in glede na ostale, primerljiva. Ti se boš pa odločil kaj potem.
Nazaj na vrh
Decorator75
PrispevekObjavljeno: Sob 21 Apr, 2018 15:30  Odgovori s citatom

forumuser28 je napisal/a:
Maš prav, debata je postala že malo brezpredmetna. Samo še toliko...

Ne bom te iskal in namig, da sem hijena, sploh ni tako grozen ali žaljiv. Pri delu slišim še dosti hujšega in spada skupaj s službo, če le ni pod vsakim nivojem. Torej, no hard feelings.

Lej, ni da smo pravniki tako črnogledi, čeprav recimo, da smo malo bolj nagnjeni k temu, poanta je, da je to naša naloga. Mogoče malo bizarna primerjava, ne zameri mi, ampak mi smo tisti kolega, najboljši prijatelj, ki "pazi nate", ko greš ven. Če recimo popiješ preveč, ti vzame ključe, ali pa, če se malo okajen zatrapaš za punco, ki res ni zate, ti diskretno pove, kar misli. Odvetnik v zadevi kot je tvoja mora imeti v mislih tudi črni scenarij. Ni, da bi imeli odvetniki tako malo vere v poštene dogovore, naša naloga je, te dogovore tako skleniti, da kasneje ni slabe volje.

Ti dam primer. Imaš posredi otroke in dogovor je, ker pač se noče komplicirati in je res sklenjen v dobri veri, da so otroci pri enem staršu drugi ima pa z njimi dogovorjene stike. Ta dogovor je pa "tako-tako" in glede bivanja med prazniki je dogovorjeno, da se starša "zmenita za vsak posamezen praznik". In potem se seveda zgodi, da hoče eden od staršev otroke za božič in novo leto, drugi pa šteje to kot kršitev dogovora. In po nepotrebnem se zadeva zakomplicira, ker pride v ospredje ali se dogovora držita ali ne. Lahka rešitev? Dogovor je natančen in točno definira kdaj otroci kje. S tem odpraviš potencialen problem in starša lahko brez prepiranja vzgajata skupne otroke.

Lej, resnica je, da pomojem večina odvetnikov, sploh tistih, ki se pretežno ukvarjajo z družinskim pravom, dejansko želi dobro za otroke. Imaš kakšne izjeme, hijene kot jih imenuješ, ampak res velik del odvetništva bo sam miril stranke in predlagal kompromise, čeprav bi mu potencialna pravda med staršema prinesla več. Verjemi, če imaš le malo sreče pri izbiri odvetnika, boš za tisti specifični pravni problem v življenju dejansko "najel" dobrega prijatelja. Če mu razložiš, da nočeš stvari delati na nož in da si pripravljen popustiti ali pa tudi pustiti kaj nedefinirano, ti bo sledil. Odvetnik je tvoj pomočnik, ti daješ navodila. Te bo pa opozoril, razložil, kaj so posledice posamezne določbe dogovora, preko same črke na papirju.

In absolutno imaš prav, da se težko res postavim v tvojo kožo, ker jih nisem sam izkusil. Ravno to je pomembno. Odvetnik ni tvoj prijatelj v življenju, s tabo si ne deli muk, ki jih nosiš. On je tam zato, da imaš v življenjsko pomembni situaciji, v kateri še nikoli nisi bil in ne veš kaj te čaka, nekoga, na katerega se lahko zaneseš. On je "tvoj človek". Ne bo ti rožic sadil in te trepljal po rami, povedal ti bo, kolikšna preživnina je dejansko realna in glede na ostale, primerljiva. Ti se boš pa odločil kaj potem.

Evo super odgovor. Zgleda da sva tudi midva na koncu našla dogovor:) Lp
Nazaj na vrh
Decorator75
PrispevekObjavljeno: Tor 08 Maj, 2018 20:55  Odgovori s citatom

Evo spet se javljam jaz z vprašanjem. S punco sva že razvezana in vsak v svojem bivališču, vendar še vedno nisva dobila vabila s sodišča ali CSD da se določijo preživnine itd. Sva pa pri odvetnici podpisala sporazum. Ali je ta sporazum že v veljavi in ali moram že plačevati preživnino, glede na to da še ni potrjena s strani sodišča ali csd? Hvala.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Maj, 2018 15:11  Odgovori s citatom

Hej.

Zdej bistveno je bi bilo vedeti, kakšno naravo ima to, kar sta podpisala pri odvetnici, ampak menim, da je šlo za sporazum o premoženjskih razmerjih. Predvidevam, ampak to je ugibanje, da je odvetnica potem to poslala sodišču, da dogovor potrdi in izda pisni odpravek sodne poravnave.

Čisto pravno gledano bo izršilni naslov s katerim bi partnerka zoper tebe lahko šla v izvršbo, nastal šele s prejemom sodno potrjene poravnave. Pred tem ima partnerka terjatev, ki je iztožljiva, ampak nima pa izvršilnega naslova, da bi šla direktno v izvršbo. V vsakem primeru ti priporočam, da plačaš. Če nisi prepričan in ji dejansko zaupaš, pokliči odvetnico pri kateri si podpisal sporazum. Predvsem ti težko povem kaj te zavezuje in kaj ne, ker bi moral videti besedilo poravnave in če tam ni dogovorjeno od kdaj dogovor velja, potem recimo, da bi lahko teoretiziral dalje.

Če pa odgovarjam z mislijo, da je najbolje se ne zdaj, ko je vse urejeno in podpisano, začeti kregati, ti svetujem, da plačaš in se ravnaš, kot da je dogovor že bil sklenjen in v celoti zavezuje.
Nazaj na vrh
Decorator75
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Maj, 2018 19:25  Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. Torej pravno vse skupaj še nima podlage. Ampak verjetno ima načine in možnosti da kasneje to iztirja če prav razumem.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 3 od 3
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu