Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  T-2
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Oče
PrispevekObjavljeno: Sre 28 Mar, 2018 7:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 8:01

Pozdravljeni,
prosim za mnenje oz pomoč. Pred 4 leti sem pri T-2 naročil optični priključek. Prišla sta dva "mojstra", od katerih je eden iz hodnika bloka vrtal, izvrtal in skoraj uničil glavni vod elektrike od sosedovega stanovanja. To sem izvedel šele čez cca 4h, ko se je sosed vrnil. V moje stanovanje je dokaj uspešno izvrtal luknjo(brez poškodb). Ko se je sosed vrnil, mi je pojasnil situacijo, poklical sem na T-2 in zahteval popravilo. Medtem je sosed poklical svojega električarja, ki je zamenjal glavno varovalko in elektrika je ponovno delovala v njegovem stanovanju. Njegov električar je takrat povedal, če je "mojster" T-2 z vrtalko samo poškodoval kabel, bo lahko nekega dne zaradi prenapetosti prišlo do ponovnega izpada elektrike, oz do končnega uničenja kabla. To se je pred časom zgodilo. Sosedu je električar kabel zamenjal, seveda prej razkopal zid in izdal račun za 100€. Ta račun sem poravnal jaz. In sedaj:
Ko sem na T-2 poslal kopijo naročila in priklopa optičnega kabla kjer je razvidno kdo je vrtal in priklapljal in tudi delovni nalog ter račun električarja, ki je kabel popravljaj sosedu, so me zavrnili (2x) z pismom, da oni niso vrtali(in uničili) ampak njihov pogodbenik!!!!!!!!!!! In seveda nočejo prevzeti stroškov računa. Kaj naj naredim? Grem na Verovškovo, pa jih hebem vse po spisku z starim kablom ali kako drugače? Prosim za odgovor. Hvala lepa
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Sre 28 Mar, 2018 8:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Am...

predvsem vidim problem v "pred 4 leti"... Namreč, če bi takrat zahteval celotno popravilo/šel v tožbo... bi imel dobre možnosti za uspeh.
Če pa danes tožiš za škodo, ki je nastala štiri leta nazaj, je pa zahtevek po vsej verjetnosti zastaral...
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 28 Mar, 2018 12:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Pa še drobni tisk v splošnih pogojih od T-2 je treba pogledat: na te pogoje ste pristali, ko ste naročili optični priključek (če ste jih prebrali ali ne). Čisto mogoče je, da ste pristali, da T-2 za reklamacije na delo izvajalca ne odgovarja.

V razmerju do soseda odgovarjate vi, ker ste "investitor" (naročnik del). Čisto mogoče je tudi, da ste te stvari sploh delali mimo zakona, saj bi morali za take posege v stavbo (vrtanje sten, nova napeljava) dobiti soglasje vseh lastnikov stanovanj.
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Sre 28 Mar, 2018 14:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

T-2 je bil zmeraj in bo ostal eno sranje!
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu