Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  preklic ''soglasja''
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
aarrkkaann
PrispevekObjavljeno: Sob 03 Nov, 2018 11:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jul 2010 9:04

Zgodba na kratko..
Kupil sem hišo in zraven moje parcele stoji objekt avtopralnica, odmik strehe je cca. 1,3 metra od moje parcele.
Lastnik parcele me je prosil, da mu podpišem izjavo o spremembi namembnosti objekta iz avtopralnice v enostanovanjsko hišo, saj z avtopralnico nima dobička in bi raje oddajal objekt kot stanovanjsko hišo. Tako, da sem podpisal izjavo, v bistvu dva stavka. 1.da se strinjam z spremembo namembnosti iz avtopalnice vstanovanjsko hišo. Odmik objekta je obstoječ in znaša 1.3m (streha).
Prejšnji teden pa dobim gradbeno dovoljenje v katerem piše, da sem dal soglasje, da se spremeni namembnost objekta in da se strinjam z odmikom 1.3 metra do moje parcele... Ko sem bral gradbeno dovoljenje ugotovim, da je bil del, ki je odmaknjen 1,3 metra od moje parcele zgrajen neskladno z gradbenim dovoljenjem izdanim leta 2002 za to avtopralnico. In sedaj mu jaz legaliziram črno gradnjo.. Bil sem na UE in povedal da sem dal soglasje za spremembo namembnosti, ne strinjam pa se z odmikom stavbe 1.3 m od moje parcele. Stavek v izjavi se je nanašal na dejansko stanje, saj je dejansko ta del črne gradnje odmaknjen od moje parcele le 1.3 in se ne bi smel razumeti kot soglasje k gradnji bližje meji.. Ker je gradbeno dovoljenje že izdano umik soglasja naj ne bi bil mogoč, ampak jaz bi se pritožil po ZUP-u in sicer 237.člen, druga točka, dejansko stanje je bilo ugotovljeno nepopolno ali napačno, saj nikjer nisem podpisal da se strinjam z odmikom, dal sem soglasje le za spremembo namembnosti.. ALI IMAM PRIMER, ker če se pritožim in zgubim zapravim vse možnosti, da mi sosed podpiše kakšno soglasje ko ga bom jaz rabil...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu