Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  pripravljenost na domu, plačilo/počitek
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Maryan
PrispevekObjavljeno: Čet 30 Avg, 2018 14:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Nov 2007 10:02

Pozdravljeni,
upam, da mi bo kdo lahko podal kakšen uporaben nasvet. Delam pri podjetju zasebnega varovanja.
Delovni urnik imam tako sestavljen, da delam 12h na intervencije, naslednje 12h pa sem v pripravljenosti na domu. To pomeni, da imam pri sebi telefon interventa (navodilo sem dobil, da se moram ob 21ih odjaviti iz dela - preko aplikacije na telefonu) in me lahko v vsakem trenutku pokliče operater telefonskega centra, ter napoti na objekt, kjer se je sprožil alarm (vlom, požar, prekinjena povezava,...). Za tovrstno "pripravljenost" dobim izplačan dodatek 6e neto. Za morebitne opravljene ure (napotitev na objekt v času pripravljenosti) ne dobim nobenega plačila. Prav tako je okrnjen zakonsko določen 11h počitek. Taka razporeditev traja lahko nepretrgoma 2 ali 3 zaporedne dneve, nato sem dan ali dva prost. V primeru "nemirne" noči se lahko zgodi, da ne sestavim niti treh ur spanja skupaj. Mogoče nasvet, kaj mi je storiti.
Za odgovor/e se najlepše zahvaljujem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Čet 30 Avg, 2018 16:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Na prvo žogo, pa ti bo potem kdo drug morda natančneje povedal: tvoj delodajalec je v kršitvi.

Že v osnovi menim, da je po 12h izmeni nedopustno, da ti ni omogočen počitek, ampak se zadeva "poveže" s stalno pripravljenostjo. Sploh pa je nedopustno, da "opravljene ure", tj. dejanske intervencije do katerih pride med pripravljenostjo, ne dobiš plačila.

Za resno pravo stanja, še bolj pa za možne ukrepe boš moral do odvetnika. V prvi vrsti, če želiš splošna napotila, stopi morda do sindikalnega predstavnika, če si v sindikatu. Če nisi: odvetnik.

Od tu imaš možnost pozvati na odpravo kršitve in za nazaj zahtevati izplačila, ki ti gredo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu