Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  varstveni dodatek
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
ninika
PrispevekObjavljeno: Čet 20 Dec, 2018 15:02  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 18:28

V letu 2018 sem bil prejemnik varstvenega dodatka 6 mesecev. Sem lastnik stare nepremičnine, kjer sem v letu 2018 imel še prijavljeno stalno prebivališče, a sem se v drugi polovici leta odselil in sedaj živim drugje, kjer je tudi moj stalni naslov.
Stara hiška je sedaj prazna in bi jo v letu 2019 podaril eni od hčera, ki bi si tam morda nekoč uredila vikend. Ker sem oddal vlogo za varstveni dodatek za 2019, so me s CSD opozorili ( ker moje okoliščine poznajo), da v primeru darilne pogodbe hčeri ne bom upravičen do varstvenega dodatka.
Moje vprašanje je: Če v letu 2019 odtujim ( podarim ) nepremičnino, katere vrednost je približno 17.000,00 EUR in za to leto ne oddam vloge za varstveni dodatek, ali bom v bodočih letih še lahko prosil za varstveni dodatek. Kolikor sem razumel zakonodajo, je problem odtujitev nepremičnine le za časa prejemanja varstvenega dodatka. Poznam tudi kar nekaj primerov, ko so starši že v preteklosti razdelili premoženje med otroke, sami pa sedaj prejemajo varstveni dodatek.
Zahvaljujem se za vsako pojasnilo Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu