Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  Dedni sporazum
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Medvedova
PrispevekObjavljeno: Pon 10 Dec, 2018 16:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2016 19:41

Pozdravljeni.

Sem lastnica stanovanja 1/2 (dobila v dar od očeta), recimo da je vrednost celote 80.000 eur. Lastnica druge 1/2 je pokojna mati. Imam 1 brata. Ustni dogovor med nami je bil, da brat deduje v celoti mamino polovico in sva lastnika vsak 1/2 (in torej ne, da dedujeva vsak pol mamine polovice in bi bila jaz potem latnik 3/4 in brat 1/4).

Z bratom se želiva dogovoriti, da ga jaz izplačam, ampak na način, da mu plačam 1/2 in ne 1/4 stanovanja (kot bi on dedoval po zakonu). Ker dejansko sem jaz 1/2 že dobila, on pa še ne - in bi jo dobil s tem izplačilom. Ali je možen dedni dogovor, po katerem jaz postanem lastnik mamine 1/2 v celoti (torej 1/4, ki bi jo dedovala in 1/4, ki bi jo brat dedoval), bratu pa plačam 40.000 eur? Ker v bistvu ne morem bratu plačat še za svojo 1/4, ki bi jo itak dedovala - bi v bistvu ga mogla in smela izplačat le za 1/4 (kar bi bilo 20.000 eur), preostalih 20.000 eur pa urediva na kakšen način?

V glavnem: ali je možen dedni dogovor med dedičema, kjer eden postane lastnik nepremičnine, drugi pa dobi od prvega izplačilo v vrednosti, ki presega njegov delež (delež je 1/4 celotne nepremičnine, izplačano pa bi dobil 1/2 vrednosti celotne nepremičnine).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 15 Dec, 2018 15:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Dogovor je vedno mogoč, ni pa mogoče nasprotne strani prisiliti v tak dogovor, kot ste si ga zamislili.

Z bratom se lahko dogovorita, da mu plačate XY EUR na račun dednega deleža, on pa vam prepusti svoj delež, kakršen pač je, in to je to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu