Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Osebni Stečaj? glede premoženja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mojplet
PrispevekObjavljeno: Tor 05 Feb, 2019 18:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2010 10:31

Spoštovani

Imel sem takoj po smrti očeta podedovano nepremičnino ki sem se jo pred več kot tremi leti odpovedal in jo tako odstopil mami

sedaj sem v stečajnem postopku ...

za koliko let nazaj lahko sodišče razdre odločbo o podedovanju, oziroma razdre odločbo mame keteri sem dal/se neprimičnino, se odpovedal premoženja v njeno korist

je ta rok 3 leta ali manj?? sprašujem ker ne najdem na internetu nobenga podatka o tem ali pa če mi kdo da kakšno popvezavo o tem

hvala za odgovor...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kapitan
PrispevekObjavljeno: Tor 05 Feb, 2019 19:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 20:50

Pet let pred uvedbo postopka osebnega stečaja - 391. člen Zakon o finančnem poslovanju, postopkih zaradi insolventnosti in prisilnem prenehanju (ZFPPIPP)

Lp
Nazaj na vrh
mojplet
PrispevekObjavljeno: Tor 05 Feb, 2019 19:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2010 10:31

kapitan je napisal/a:
Pet let pred uvedbo postopka osebnega stečaja - 391. člen Zakon o finančnem poslovanju, postopkih zaradi insolventnosti in prisilnem prenehanju (ZFPPIPP)

Lp

hvala za odgovor... se prav da lahko stečajni upravitelj toži mojo mamo s tem da ji prisilno spremenijo sklep o dedovanju in ji vzamejo tisti del katerega sem se odpovedal

še eno uprašanje ...

se lahko na tak sklep o zasegu denarnega doobroimetja pritožim za kar imam časa še 5 dni in ni še pravnomočen..

Upravitelj mi nekaj pošilja v podpis... zakaj podpis ?? je pametno podpisovat če je že s strani sodišča določen za moj osebni stečaj ... Kaj mu to moram podpisat

vendar me še neki matra, kako sem lahko lastnik nečesa kar podedoval nisem in nisem sprejel. Zakon pravi da so dediči in lastniki šele po pravnomočnemu sklepu in ne takoj po smrti očeta. Torej nisem imel nič, in tudi sprejel nisem nič
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 05 Feb, 2019 20:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

mojplet je napisal/a:
vendar me še neki matra, kako sem lahko lastnik nečesa kar podedoval nisem in nisem sprejel. Zakon pravi da so dediči in lastniki šele po pravnomočnemu sklepu in ne takoj po smrti očeta. Torej nisem imel nič, in tudi sprejel nisem nič

Ko ste prezadolženi, nimate več pravice povsem prosto razpolagati s svojimi pravicami, še posebej, če je to razpolaganje v škodo vaših upnikov. Predvsem nimate pravice, da bi zavrnili sprejem premoženja, ki bi ga dobili brezplačno.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu