Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  DEDOVANJE TOŽBA PLAČILO SODNE TAKSE
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
dada51
PrispevekObjavljeno: Sre 21 Avg, 2019 19:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 17:26

Spoštovani!
Prosim za čimprejšnje pojasnilo:
Na 1. stopnji v dednem postopku sem jaz kot 1. tožena in sestra kot 2. tožena dobila v plačilo odvetniške stroške tožeče stranke in normalno tudi sodno takso. Nikjer ni navedeno kam naj to plačam - mislim TRR....Svojega odvetnika dem dne 28. junija vprašala kam naj to plačava, pa je rekel, da dokler ne vložimo tožbe naj nič ne plačava, da bova to storili pred vložitvijo tožbe, ki jo bomo vložili 28. avgusta.
Sedaj, ta trenutek pa sem brala v ZPP čl. 105.a 3, odstavek, da v kolikor v 15 dneh ne plačava sodne takse nimava pravice pritožbe.Haaalooo? Naju je odvetnik zavedel in bova imeli na sodišču težave....kličem že ves dan odvetnika, pa se mi ne javi.
Pomagajte in me vsaj malo pomiiriite.
Hvala za odgovor
dada
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 22 Avg, 2019 21:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Mogoče bi bilo smiselno, da 105.a člen ZPP še enkrat preberete.

Iz vašega zapisa ni jasno, za kakšno tožbo gre in kako je ta povezana z zapuščinskim postopkom.

Taksa za procesno dejanje zapade v plačilo v roku 15 dni od takrat, ko stranka prejme poziv sodišča, da tako takso plača. Npr. če vloži pritožbo, sodišče potem ko to pritožbo prejme, izda plačilni nalog, v katerem je napisan rok za plačilo te takse. Če taksa v tem roku ni plačana, potem pritožbo zavrže. Enako velja npr. za tožbo, za predlog v nepravdnem postopku itd.

Če pa gre za takso, ki ga je sodišče naložilo v kakšnem sklepu, pa teče rok od pravnomočnosti tistega sklepa. Tako da vam predlagam, da ponovno kontaktirate odvetnika in se pozanimajte, ali je bilo procesno dejanje, na katerega se nanaša 105.a člen že opravljeno, ali pa še ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu