Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Soglasje k še neobstoječemu projektu - prosim pomoč
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
danedane
PrispevekObjavljeno: Tor 10 Mar, 2020 11:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Sep 2013 13:13

Sosednjo hišo, katere sta dva zidova tik ob naši hiši, je kupilo podjetje. Hiša je potrebna temeljite rekonstrukcije ali celo rušitve. Do hiše ima novi lastnik dostop v širini 2,7 m z osebnim vozilom / peš, enako služnost imam jaz, mimo njegove hiše, do zadnjega dela moje hiše. Lastnik podjetja je najprej poskušal, da podpišem in overim nepreklicno soglasje k projektu št. …., katero ni obstajalo. Sedaj želi da podpišem soglasje k projektu, ki ga bo izdelalo podjetje ….. Priložil mi je ročno narisano skico novega videza hiše s kotami višin brez drugih podatkov. Pravi da soglasje potrebuje vnaprej za pridobitev soglasij. Višal bi cesto pred njegovo hišo, vendar to lahko povzroči, da imam poplavo ob večjem deževju, ki je prej nisem imela.
Kako naj se zavarujem?
Z gradnjo se strinjam, in sicer na enaki površini (širitev ni možna na nobeni strani), saj bo okolica bolj urejena, vendar me skrbi uporaba ceste z gradbeno mehanizacijo, posegi v mojo lastnino, možno napačno odvodnjavanje, namen uporabe nove hiše (pravi da bo oddajal stanovanja), morebitne škode na moji lastnini …..
Najlepša hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 10 Mar, 2020 20:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Zavarujete se tako, da preden daste soglasje, s sosedom sklenete pogodbo, s katero rešite vsa vprašanja, ki ste jih odprli. Pomoč odvetnika pri tem ne bo odveč zaradi pravilne formulacije in zaradi zagotovitve iztožljivosti pogodbe. Ko boste enkrat dali soglasje, boste izgubili vso pogajalsko moč, in zapravili tudi precej možnosti za sodno varstvo (če se nekdo odpove svojim pravicam ali če jih pravilno ne varuje, potem pač ne more več zahtevati intervencije sodišča).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu