Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  prenehanje zaposlitve kljub poškodbi pri delu
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
lozar vesna
PrispevekObjavljeno: Pet 06 Maj, 2005 10:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2005 17:57

Sprejeta sem bila na Policijsko Akademijo, kar pomeni zaposlitev na policiji za pol leta (od 1.1.2005 do 30.06.2005). Če v tem roku ne opraviš obveznosti - izpitov ti pogodbe o zaposlitvi ne podaljšajo. Jaz sem si pri športni vzgoji (se pravi na delovnem mestu) zlomila gleženj in sem že skoraj 4 mesece na bolniški. Moj problem je, da mi zaradi prevelike odsotnosti (prisotnost na predavanjih mora biti 80%) in ker ne bom mogla opraviti vseh obveznosti v roku, ne bodo podaljšali pogodbe o zaposlitvi, kljub temu, da je šlo za nezgodo pri delu in ni subjektivnih razlogov za neizpolnjevanje pogojev. Zaprosila sem tudi za premestitev na drugo delovno mesto, ki pa ga bom dobila samo, če bom imela neverjetno srečo. Zanima me, če mi lahko prekinejo pogodbo kljub temu, da je šlo za poškodbo na delu? Hvala za odgovore. Vesna

justicia
PrispevekObjavljeno: Pet 06 Maj, 2005 17:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

kolikor razumem ste imeli sklenjeno pogodbo o zaposlitvi za določen čas, torej čas usposabljanja na Policijski akademiji. Po poteku tega časa vam lahko pogodba v primeru, da ne izpolnite svojih obveznosti, preneha.

Ker so verjetno specifične določitve glede možnosti podaljšanja omenjene pogodbe, ki ste jo sklenili na Policijski akademiji, v njihovih internih aktih, bi bilo dobro, da pogledate kak njihov interni pravilnik. Kot rečeno ne poznam delovanja policijske akademije, lahko pa vam povem, kako je to rešeno v primeru zdravnikov in njihovega sekundarija ( neke vrste pripravništva) oz. specializacije, kjer se v primeru daljše bolezni in druge daljše odsotnosti ( več kot 4 tedne) sekundarij oz. specializacija podaljša. zelo možno je, da ima tudi Policijske akademija kak tak pravilnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu