Avtor Sporočilo
<  Pravo in Internet  ~  MediaFinanz
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Lucky
PrispevekObjavljeno: Tor 26 Sep, 2006 12:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Sep 2006 12:09

Pred meseci sem preko e-bay "kupil" izdelek vreden 5€. S poštnino z Nemčije bi me tako stalo 8,80€.

Sem pa naredil napako ker nisem bil pozoren ali ima prodajalec Paypal. Jaz namreč preko e-bay kupujem striktno preko Paypal-a. Ko sem to ugotovil sem prodajalca obvestil, da izdelka ne bom plačal ker me nakazilo preko banke na njegov račun stane več, kot je vrednost izdelka s poštnino. No potem je še bilo par besed in zatišje.

Zdaj pa po par mesecih dobim od firme MediaFinanz, da sem jim dolžan 38,30€ in, da če ne bom plačal bodo dali zadevo na sodišče in, da bom imel še dodatne stroške.

Zanima me ali mi lahko sodijo, ali ima to sploh pravno podlago. Glede na to, da sem državljan Slovenije ali lahko od mene izterjajo denar.

PROSIM za kakšen nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pik
PrispevekObjavljeno: Pet 17 Nov, 2006 17:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:33
Kraj: Koper

Pri vset tem je najpomembnejše kako ste dogovorili za plačilno sredstvo in ali ste mogoče naročilo preklicali preden ste jo dobili?

V kolikor niste določili plačilno sredstvo in niste naročila preklicali ste jim dolžni plačati kupnino z običajno plačilno metodo.

Glede tega ali imajo pravno podlago za zahtevat plačilo: da imajo, ker velja tako kot pri nas pacta sunt servanda (dogovorov se je treba držati). Postopek pa je tak, da tuja pravna oseba zahteva priznanje in izvršitev tuje sodne odločbe (po ZMZPP), ker kot določa omenjeni zakon v 94.členu je tuja sodna odločba izenačena z odločbo sodišča Republike Sloveniji in ima v Republiki Sloveniji enak pravni učinek kot domača sodna odločba ...

pik@ksok.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Pravo in Internet

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu