Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  kAJ ZDAJ
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
sonnyboy
PrispevekObjavljeno: Pet 27 Maj, 2005 14:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2005 16:51

.. se je še zapletlo...

Podjetje(dolžnik) zdaj pravi, da delavcu če ne bo prej "dvignil izvršbe", da oni ne bodo plačali! Ali jim je za zaupat? Njihov odvetnik trdi da bodo takoj nakazali denar!

Ob tem se mi poraja kar nekaj vprašanj.

Zakaj bi oni želeli da mi najprej prekličemo našo izvršbo in šele nato oni plačajo? Kaj oni s tem pridobijo? Kaj lahko delavec zgubi?

Po odgovoru upnika naj oni naprej nakažejo denar šele nato bomo (po preverjanju ali je vse nakazano) umaknili izvršbo, so to zavrnili in zatrdili da bodo pa potem zavlačevali kako dolgo dokler bo mogoče, tako da jim bo banka morala odtrgati denar iz TRR.

Kako dolgo lahko vse to skupaj še traja? Ali res ni nobene inštance da se to pospeši? Ali res lahko delodajalec počne kar želi?

Pa še. Ali bodo lahko v teh mesecih ko se bo to vleklo oni naprej normalno poslovali ali kako?

NE RAZUMEM TEGA, FIRMA IMA DENAR, PA VSEENO NE ŽELI PLAČAT, ČEPRAV JI BLOKADA OVIRA POSLOVANJE?!?

mika
PrispevekObjavljeno: Pet 27 Maj, 2005 17:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2005 19:01

Imate prav samo vas tudi ne razumem. Zakaj ne bi dosegli taki dogovor kjer bi denar ki je namenjen upniku varovala oziroma imela oseba od zaupanja notar ,odvetnik izvršitelj ali negdo drug, V dogovoru bi bilo izrecno omenjeno da tist moment ko je denar pri osebi vredne zaupanja se izvržba umakne , denar pa oseba od zaupanja izplača oziroma vroči upniku.
Ljudje ne razumeme vas vse skupaj.
Kaj noben v tej državi nezna z trzno glavo razmišljat ampak samo gleda
svojo premoženjsko korist.
Dogovor in popuščanje z obe strani lahko reši zadevo. Ne razumete in ne vete kaj to pomeni za firmo zato ker se spuščate v pravne formalnosti namesto , da mislite z glavo. Zbudite se.

Very Happy Very Happy Very Happy Smile Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sonnyboy
PrispevekObjavljeno: Pet 27 Maj, 2005 20:09  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2005 16:51

mika je napisal/a:
Imate prav samo vas tudi ne razumem. Zakaj ne bi dosegli taki dogovor kjer bi denar ki je namenjen upniku varovala oziroma imela oseba od zaupanja notar ,odvetnik izvršitelj ali negdo drug, V dogovoru bi bilo izrecno omenjeno da tist moment ko je denar pri osebi vredne zaupanja se izvržba umakne , denar pa oseba od zaupanja izplača oziroma vroči upniku.
Ljudje ne razumeme vas vse skupaj.
Kaj noben v tej državi nezna z trzno glavo razmišljat ampak samo gleda
svojo premoženjsko korist.
Dogovor in popuščanje z obe strani lahko reši zadevo. Ne razumete in ne vete kaj to pomeni za firmo zato ker se spuščate v pravne formalnosti namesto , da mislite z glavo. Zbudite se.

Very Happy Very Happy Very Happy Smile Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Hvala za odgovor, čeprav je bolj grob

Mi se pa zdi, da tudi vi niste mene razumeli!

Takoj gremo v poravnavo na način, ki je varen. Ampak s tem dosedaj nisem imel izkušenj, kako naj bi vedel? Vsekakor bom to (kar ste napisali) predlagal odvetniku.

Sicer pa imam odvetnika in bi bilo bolje če bi mi on lahko to svetoval, ne pa da gnjavim po forumu, ampak je žal močno zaseden!

Pa še to: Dogovor s upnikom iščem že dalj časa oz. se skušam dogovarjati. Že prej v roku tožbenega procesa, pa žal ni uspelo. Naj se zdaj počutim krivega ker zahtevam samo svoj denar??

mika
PrispevekObjavljeno: Pet 27 Maj, 2005 21:55  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2005 19:01

pozdravljen.
Mogoče ti se je zdel preveč grob, ali je tako zveneo samo je zelo dobra rešitev . Glede odvetnika ne glede koliko je zaseden ste vi njegova stranka in ne on vaša. Če ste pa vi iskali rešitev in ne dolžnik poli se tudi on mora vprašati kakšno pamet ima in ne vi, vsekakor imate pravico do svojega denarja . Jaz sem Vam samo predlagal eno od možnosti, seveda z pisnim dogovorom za vsak primer . ne da
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu