Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  prekršek z odvzemom vozniške
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
kristinka
PrispevekObjavljeno: Sob 24 Feb, 2007 12:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Feb 2007 14:08

Confused Vprašala bi v zvezi izdano sodbo. Namreč, na nižjem sodišču so mi izdali sodbo, v kateri je sledilo, prepoved vožnje za dobo enega mes. + 8 kaz. točk. Kot voznica začetnica bi mi morali odvzeti voz. dov. za stalno. Kasneje po pravnomočni sodbi mi je UE poslala obvestilo o prepovedi vožnje za en mes. To sem izpolnila, nakar sem po enem mesecu dobila od sodišča (z novo opr. št.), da so po uradni dolžnosti ugotovili, da se mi vozniška vzame za stalno. Seveda sem se pritožila z navedbami, da je sodba (v kateri je bilo navedeno prepoved za en mes.)bila pravnomočna, ter da sem obveznosti iz te sodbe že izpolnila in da mi za en prekršek ne morejo soditi dvakrat (s tem naj bi nogirali prvotno sodbo). Sodišeč je to pritožbo zavrnilo kot neutemeljeno, čeprav je bila utemeljena (povavadi večinoma kar tako zavrnejo z razlogom, da naj nebi bila utemeljena). Sedaj sem v taki situaciji, da se ne morem pritožiti, ker ni pravnega pouka. Ali kdo ve kam se lahko obrnem, saj se mi zdi sodba neupravičena.

matejxy4
PrispevekObjavljeno: Sob 24 Feb, 2007 12:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 15:21

Edino izredno pravno sredstvo po Zakonu o prekrških je zahteva za varstvo zakonitosti

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Ostalo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu