Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  odtujitev denarja-zaključek preiskave??
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mate99
PrispevekObjavljeno: Ned 25 Mar, 2007 14:05  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jul 2006 8:21

Pozdravljeni!!

Prosil bi za nasvet v primeru, v katerem sem osumljen nepravične odtujitve denarja z računa svoje mame.
Primer sva skupaj z mamo prijavila v decembru mesecu lansko leto, proti neznanemu storilcu.Po preizkavi kriminalističnega inšpektorja, je nakoncu preizkave podal zaključek da sem bil jaz storilec kaznivega dejanja, čeprav sem v teku preizkave podal izjavo, da se v navedenem časovnem okviru, ko so se dogajali dvigi, nisem nahajal niti blizu bankomatom kajšele, da bi imel namen da bi dvignil denar z maminega računa za svoje potrebe.
Njegove ugotovitve in zaključek temelji zgol na izpiskih iz banke ter na primerjalnem izpisku med časovnim okvirjem moje prisotnosti v službi in izpiskom z banke, kjer pa se pojavlja kar nekaj nejasnosti in neustreznih časovnih mej. Naprimer: po izpisku v mojem podjetju sem bil jaz v službi v danem časovnem obdobju ko se je dogodil dvig, zakar imam tudi priče v podjetju, kriminalist pa trdi da sem jaz storil dvig ipd.
Jaz sem poda sum da je možnost da bi bila mogoče kartica, z katero so se opravljali dvigi, ponarejena in pritem, ne da bi vedeli tudi ukraden pin koda, vendar, kriminalist o tem sploh ni hotel slišati in se je držal inforamcije z banke kot pijanec plota.
Ob koncu preizkave sem hotel vedeti tudi ali imajo foto posnetke z nadzornih kamer v okolici bankomatov za določeno časovno obdobje vendar mi je zatrdil da jih je zahteval vendar jih na zato pristojnih službah nimajo, vendar je on prišel do zaključka da sem jaz tista oseba ki je to izvedla.

Kaj vas hočem prositi?
Prosim če bi mi lahko pomagali z nasvetom kaj sedaj naprej in kako naj dokažem svojo nedolžnost??
Že samo dejstvo da ni posnetkov nadzornih kamer naprimer za 14 dni oz 3 tedne od prijave, se mi zdi malce sumljivo, če ne že kar absurdno ( zahtevala jih je tako banka kot kriminačlistični inšpektor), pravtako sem se pozanimal glede ponarejanja in kraje z bančnimi karticami, kjer sem prišel do informacije da je to v vsakem primeru možno in da če se kartica doboro ponaredi (SCANING kartice), in da ima storilec pravi pin, teško ugotovijo ali je bil dvig storjen z pravo ali z ponarejeno kartico.
Naj se obrnem sedaj na odvetnika in kako bo to potekalo naprej (ali gre to naprej na tožilstvo ali kam)???

Hvala za odgovor
L.P. Mate
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drg
PrispevekObjavljeno: Ned 25 Mar, 2007 22:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2005 11:29

Počakajte, da dobite kakšno pošto, v vsakem primeru ne rabite vi dokazovati svojo nedolžnost, ampak vam morajo oni (sodišče) dokazati vašo krivdo, na osnovi dokazov...

Lp,

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu