Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  VERODOSTOJNOST KUPOPRODAJNE POGODBE IN DEDOVANJE NEPR.
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Idol
PrispevekObjavljeno: Sre 18 Apr, 2007 21:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2007 21:41
Kraj: celje

Spoštovani!

V mesecu decembru mi je umrla teta. Pri vlaganju dokumentacije na sodišče za zapuščinski postopek, smo našli tudi kupoprodajno pogodbo o nakupu garaže, ki jo je uporabljala do smrti. Garažo je moja teta X kupila od gospoda Y. Pogodba je bila podpisana, ni bila overjena in ni prišlo do prepisa lastništva od gospoda Y na mojo teto X v zemljiški knjigi. Na pogodbi so podpisane tudi priče, ki še živijo. Moja teta X je umrla, tudi prodajalec gospod Y je umrl in je lastnik te nepremičnine sedaj njegov vnuk Z. Kaj kot dedič po teti X lahko naredim, da bi bila predmet dedovanja tudi nepremičnina, glede katere je podpisana pogodba, ni pa overjena in ni prepisa lastništva v zemljiški knjigi? Je mogoče skleniti kak sporazum z vnukom Z? Če on noče odstopiti od lastništva, obstaja samo zasebna tožba?

Za vaše odgovore se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
loka
PrispevekObjavljeno: Sob 12 Maj, 2007 13:52  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2005 23:44

Koliko časa je imela teta to nepremičnino v posesti,kdaj jo je kupila?ČE so izpoljnjeni vsi pogoji poSPZ ,ste nepremičnino priposestvovali.Vnuku napišite dopis-priporočeno s povratnico in vljudno.V kolikor ne bo reagiral,boste morali vložiti tožbo za pridobitev lastninske pravice s priposestvovanjem.Obvezno je potrebno podati tudi plombo oz.zaznambo tožbe.Srečno.
Nazaj na vrh
Idol
PrispevekObjavljeno: Tor 15 Maj, 2007 12:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2007 21:41
Kraj: celje

Pozdravljeni!

Kupoprodajna pogodba je bila sklenjena pred 13. leti. Ves ta čas do svoje smrti je nepremičnino uporabljala. Pred sklenitvijo kupoprodajne pogodbe (pred 13 leti) pa je bila najemnica te nepremičnine in je plačevala najemnino.

Ali je možno da se vnuka toži na podlagi obligacijske terjatve, da s tem ko je sprejel dediščino je sprejel tudi vse dolgove in terjatve? Kolikor sem gledal sodno prakso, bi to verjetno šlo skozi.

Zanima me še, če priče, ki so podpisane na pogodbi, gredo overit svoj podpis, če ima to kakšno večjo težo?

Hvala
I.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: