Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  PODALJŠEVANJE V ŠOLSTVU
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
lala
PrispevekObjavljeno: Sre 24 Avg, 2005 15:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 15:41

Že od leta 2000 mi podaljšujejo pogodbe za določen čas, brez obrazložitve, zakaj se sprejema. Kaj naj naredim?
Pa še ta zakon me zanima...mi ga lahko razložite...hvala

5. Novost zakona v zvezi s pogodbo o zaposlitvi za določen čas je omejitev njenega sklepanja, ne samo iz zakonsko navedenih razlogov za sklenitev take pogodbe, pač pa tudi časovno. Vendar tak strog režim še ne velja na področju vzgoje in izobraževanja, saj je s spremembo ZOFVI-ja (ZOFVI-B, Ur. list RS, št. 108/02) določeno, da se časovne omejitve sklepanja pogodb o zaposlitvi za določen čas začnejo uporabljati s 1.1.2010. Od takrat naprej bo potrebno uporabljati določbo Zakona o delovnih razmerjih, po kateri delodajalec ne more skleniti ene ali več zaporednih pogodb o zaposlitvi za določen čas z istim delavcem in za isto delo, katere neprekinjen čas trajanja bi bil daljši kot dve leti.

Hvala za odgovore!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
darkos
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Avg, 2005 12:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Avg 2005 14:35

V ZDR se nahaja omejitev zaporednega zaposlovanja na isto delovno mesto za več kot tri leta. Vendar ta omejitev velja šele od 1.1. 2003, ko je bil zakon sprejet. Torej vam do sedaj v vsakem primeru zakonito podaljšujejo pogodbo. Po letu 2007 oz 2010 za manjše delodajalce se bo ta omejitev skrajšala na dve leti. V ZOFVI-B je določeno, da se za področje vzgoje in izobraževanja omejevanje pri sklepanju pogodb za določen čas začne uporabljati šele leta 2010. To razumem tako, da za to področje ne velja nobena časovna omejitev pri zaposlovanju za določen čas. Če ste zaposleni na tem področju, vam bodo pogodbo lahko podaljševali do leta 2012. Če se morda motim, naj me kdo popravi.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu