Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  KREDIT IN IZVRŠBA
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
BUK
PrispevekObjavljeno: Sre 07 Sep, 2005 13:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 13:36

Zanima me, kako delavcu, ki ima neto plačo 93.000 sit odtegniti kredit v vrednosti 29.000 sit, izvršbo v vrednosti 7.000 sit, dodatno zdravstveno zavarovanje v višini 8.470 sit. Ostati mu mora minimalna plača. Po kakšnem vrtnem redu in višini lahko delavcu odtegnemo njegove obveznosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ema
PrispevekObjavljeno: Čet 08 Sep, 2005 20:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

Osebno se mi bi zdelo najbolj logično, da je seveda izvršba pred kreditom, saj je sklep o izvršbi že pravnomočen.

Sem pa malo pobrskala po internetu in sem v navodilih za nek računalniški program našla tale vrstni red poplačil:

"Glede na izbrano vrsto kredita, bo program ob obračunu plač odteglaje obračunaval po vrstnem redu izvrševanja:

Najprej se izvršujejo preživnine. Temu sledijo sklepi davčne uprave (davčni dolg). Potem pa sledijo upravno izplačilne prepovedi in sklepi o izvršbah. Slednji se izvršujejo glede na vrstni red , tako kot so prišli do izplačevalca plače."
Nazaj na vrh
NeonLight
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Sep, 2005 14:31  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Maj 2005 2:24

BUK je napisal/a:
Zanima me, kako delavcu, ki ima neto plačo 93.000 sit odtegniti kredit v vrednosti 29.000 sit, izvršbo v vrednosti 7.000 sit, dodatno zdravstveno zavarovanje v višini 8.470 sit. Ostati mu mora minimalna plača. Po kakšnem vrtnem redu in višini lahko delavcu odtegnemo njegove obveznosti.

Zadeva je približno taka. Po izvršbi vam "mora" ostati 87.700 SIT, kar lahko preverite na banki. (današnji podatek)
Potem so pa kredit v vrednosti 29.000 is ostali stroški. Koliko potem dejansko ostane nobenega v tej vrsti plačevanja ne zanima.

Obenem se postavlja tudi problem stroškov, kot so prevoz na delu in malica. Nobenega ne zanima če to dobite na račun. V vsakem primeru vam odtegnejo do zgoraj omenjenega zneska.
Torej če nekdo dobi za prevoz 30.000 SIT, ker je oddaljen 30 km od delovnega mesta in če zraven še dobi 10.000 SIT za malico mu dejansko ostane samo 47.700 SIT mesečno.

Ali ni bolje, da človek naredi, da ga vržejo iz službe, da se prijavi na zavod za zaposlovanje in postane socialni problem, ker bo potem dobil 93.000 SIT mesečno in nobeden ga ne bo rubil, ker je socialno ogrožen !!! Obenem ne bo imel nobenih stroškov za prihod na delovno mesto, enkrat mesečno se bo javil na zavod in to je vse. Na socialni pa bo lahko 1x mesečno še dobil hrano (en karton dobre hrane).

Ali je to prav ali ne pa prepuščam posameznikom in njegovim moralnim normam. Eno je pravno-formalno eno je življensko. Na žalost se ne povezujeta Sad

V tej državi nobenega kapitalista ne zanima ali boste preživeli ali ne. SAMO SVOJ DENAR HOČEJO. Tudi preko vašega trupla če ne gre drugače.

Ta izraz sicer že dlje časa uporabljam in se počasi "prijemlje" ampak na žalost so delavca začeli "Nadlegovati s pravnimi sredstvi". Če bo potemi doživel živčni zlom ali umrl bo pa še en problem zaradi prehitrega tempa življenja.

LP
NeonLight
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: