Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  roki pri zapuščinah
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pepe
PrispevekObjavljeno: Pon 24 Okt, 2005 15:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:38

zanimam me še, kako je z roki glede zapuščinskih obravnav. pokojni je umrl leta 2003. do danes smo imeli 3 obravnave na katerih se nismo nič zmenli, ter trikrat prestavljene različne obravnave na željo enega dediča. (sva dva dediča). ker drugi dedič zavlačuje proces, me zanima koliko časa lahko še vse to traja. sam sem na sodišče poslal že 5 urgenc in se ni nič zgodilo. in še vprašanje ali mora sodnik, ki prestavi obravnavo takoj razpisati novi rok ali to ni potrebno.

hvala za odgovor, in vse pohvale forumu.

lp, pepe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jadran
PrispevekObjavljeno: Pon 24 Okt, 2005 18:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Sodišče ni vezano na roke, ampak na predloge strank. Dokler bodo predlogi in bo sodišče smatralo, da mora določene dokaze izvesti ali določene osebe zaslišati lahko obravnava traja. Vsakič ko se prestavi, je seveda prestavljena za kar nekaj mesecev, ker ioma sodnik razpisane druge obravnave.

Tako je težko napovedati, kako dolgo bo vse skupaj trajalo. V kolikor pa se dedičem ne bo uspelo zediniti, in bodo pravo kakšna dejstva oz. pravica, pa ima zapuščinsko sodišče možnost dediče napotiti na pravdo, ki pa traja še dlje, zato je najbolje, da se nekako sporazumete glede zapuščine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu