Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  senat za pritožbe
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
aldino
PrispevekObjavljeno: Tor 25 Okt, 2005 8:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 8:14

Stvar je taka! Nekaj casa nazaj me je ustavil policist. Odredil mi je alkotest (napihal sm 0,0), nato pa mi je dejal da mi odreja strokovni pregled za droge! Vprašal sm ga kakšne so posledice ce ta strokovni pregled odklonim in on mi je dejal da je posledica sodnik za prekrške. Rekel sm mu da potem pa testa NE BOM ODKLONIL!!!Policist mi je na potrdilo o preizkusu z alkotestom napisal da zavračam test za droge. Potrdilo mi je dal v podpis za besedami da podpisujem potrdilo da sm napihal 0,0! Potrdilo sm podpisal ne da bi ga prebral, ker sm zaupal policistu. Nato mi je policist dejal da mi je odvzeto vozniško dovoljenje za 24ur in da naj grem s tem potrdilom opravljati test za droge. Tako sem tudi storil vendar mi je zdravnik povedal da bi me na test moral pripeljati policist! Test sem zato opravil samoplačniško (rezultat je bil da drog nisem jemal)! Napisal sem pritožbo na postopek policista in sedaj imam senat za pritožbe!

Ali imam možnosti da se izognem kazni 120.000 SIT in odvzemu vozniškega dovoljenja glede na to da nisem vedel da bi me na test moral peljati policist???

Zanima me se kako izgleda postopek na senatu za pritožbe?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alfar
PrispevekObjavljeno: Tor 25 Okt, 2005 15:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 10:50

Glede na vsebino vašega pisanja domnevam, da gre za dve stvari. Prvo je sam postopek zaradi domnevnega prekrška odklonitve strokovnega pregleda, drugo pa je pritožba, ki ste jo po mojem mnenju podal zoper ravnanje policista. Senat za pritožbe jr organ, ki deluje v okviru Generalne policijske uprave in rešuje pritožbe občanov na postopke policistov. V tem primeru se na tem senatu ne bo odločalo o tem ali ste storil prekršek ali ne,temveč o tem ali so bili postopki policista, za ugotavljanje prekrška pravilni. Odločitev senata za prekrške seveda ni obvezujoča za poznejšo obravnavo na okrajnem sodišču, seveda pa je lahko pomemben dokaz v smeri ugotavljanja odgovornosti. Policija bo v primeru, da bo senat za pritožbe ugotovil morebitno nepravilno ravnanje policista ( senat sestavljajo trije predstavniki od katerih je eden od policije, dva pa od zunanje javnosti), že sama odstopila od pregona in se morebiti s sodiščem sploh ne boste srečal.
Predlagam, da se dobro pripravite na ta senat ( policist mora svak postopek razložiti in vam tudi povedati kakšne so sankcije, za konkretno ravnanje. Morebitno zavajanje pri postopkih je lahko za policista tudi kaznivo - zloraba uradnega položaja. Vsekakor boste moral predstavnike senata prepričati, da postopek policista ni bil pravilen. Pomemben indic, da pri ravnanju policistov, le ni bilo vse tako, kot bi moralo biti, je dejstvo, da ste sam opravil strokovni pregled in da je bil rezultat negativen. Postopek na senatu za prekrške pa je na kratko takšen:
- poročevalec ( ki je predstavnik policije ) poroča o okoliščinah in dejstvih, ki so povezane s prekrškom) nato pa člani senata sprašujejo o vprašanjih , ki so jim nejasna. Prav gotovo bodo kar nekaj vprašanj postavili tudi vam. Senat se nato po končanem postopku, ki poteka v obliki postavljanja vprašanj vsem vpletenim ( tudi policistom) umakne na posvet in odloči o tem ali je pritožba upravičena ali ne. Glede na to, da sta v senatu dva člana zunanje javnosti nikoli ne more biti odločilno mnenje člana, ki je iz vrst policije. Odločilno je torej mnenje zunanjih članov.

aldino
PrispevekObjavljeno: Tor 25 Okt, 2005 15:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 8:14

Če te pravilno razumem se postopek na senatu za pritožbe in postopek pri sodniku obravnavata ločeno. Ali ima potem odločitev na senatu za pritožbe kakršenkoli vpliv na odločitev sodnika za prekrške?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu