Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  stroški detektiva
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
erbi
PrispevekObjavljeno: Ned 13 Nov, 2005 13:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2005 15:24

Spoštovani!
Pred časom so mi zaradi negativnega stanja zaprli tekoči račun. Po nekaj časa sem spremenil naslov stalnega prebivališča in ga TAKOJ prijavil na svoji upravni enoti. Kmalu za tem je prišel neki "šumast" detektiv in zahteval vse moje podatke, premoženje, .... V stanovanje ga nisem spustil! Kasneje sem od banke dobil račun, da sem dolžan za negativno stanje in poleg tega tudi za stroške tega nepovabljenega "bumbarja". Zadeva še ni stvar izvršbe, saj je še v teku.

Sem res dolžan plačati njegove stroške, čeprav je bilo moje stalno prebivališče vseskozi prijavljeno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jadran
PrispevekObjavljeno: Sre 16 Nov, 2005 21:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Predlagam vam, da se pozanimate ali ste pri odprtju TRR pri banki v pogodbi, ki ste jo podpisali, pisalo kaj glede obveznosti javljati spremembno prebivališča. Če to ni bila vaša obveza, potem lahko to mirno ugovarjate, najprej banki, in kasneje v morebitnem ugovoru v postopku izvršbe pred sodiščem. V kolikor pa ste bili banki dolžni javljati vsako spremembo naslova, bo to precej težko.
Nazaj na vrh
NeonLight
PrispevekObjavljeno: Sob 19 Nov, 2005 0:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Maj 2005 2:24

erbi je napisal/a:
Spoštovani!
Sem res dolžan plačati njegove stroške, čeprav je bilo moje stalno prebivališče vseskozi prijavljeno?

Banka bi lahko za vaš uradni naslov izvedela tudi po uradni poti, zato je najem in plačevanje detektiva ali kakšne druge storitve nepotrebne. Nikakor pa tega stroška ne morejo obesiti na vas !!! Saj so oni naročniki storitve detektivske agencije. Seveda vam morajo v odločbi na sodišču vse te stvari navesti in tudi dokazati, nakar mirno napišete ugovor na sklep itd.

Zanima me pa postopek, ki ga je opravil detektiv. Kaj pomeni, da je zahteval vse podatke in podatke o vašem premoženju? Ali ste podatke tudi dali? Ker tole mi zveni malce čudno. Ali je pokazal kakšne dokumente, ki opravičujejo njegova dejanja, legitimiraranja oseb in poizvedovanja o premoženjskem stanju posameznika. Ali je imel za to sodno odločbo? Ali vam je banka poslala kakšen račun za detektivsko agencijo?

Tole postaja (detektivske agencije) še ena pralnica denarja in dodatnega zaslužka za posameznike in zaposlene v banki.

(Razmišljanje : če bi naročil podjetje, da minira in podre banko ali bi lahko za to izstavil račun banki? heh aja ... niso želeli, da jim podrem stavbo ... ah saj je vseeno ... samo da plačajo račun.)

LP
NeonLight
Nazaj na vrh
NeonLight
PrispevekObjavljeno: Sob 19 Nov, 2005 1:03  Odgovori s citatom

jadran je napisal/a:
Predlagam vam, da se pozanimate ali ste pri odprtju TRR pri banki v pogodbi, ki ste jo podpisali, pisalo kaj glede obveznosti javljati spremembno prebivališča. Če to ni bila vaša obveza, potem lahko to mirno ugovarjate, najprej banki, in kasneje v morebitnem ugovoru v postopku izvršbe pred sodiščem. V kolikor pa ste bili banki dolžni javljati vsako spremembo naslova, bo to precej težko.

Kolikor sem jaz razumel so uporabniku najprej ukinili račun. Z ukinitvijo je banka odstopila od pogodbe. Uporabnik naj bi se preselil po ukinitvi računa in po mojem ni obvezen pošiljati svoje nove podatke na naslove s katerimi ne posluje več in podjetjem, ki so odstopila od pogodbe.

Tako sem vsaj jaz razumel vprašanje in razlago uporabnika.

LP
NeonLight
Nazaj na vrh
erbi
PrispevekObjavljeno: Sob 26 Nov, 2005 8:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2005 15:24

Pozdravljeni!
Ja NeonLight pravilno si razumel. Banka mi je ukinila TRR, po tem sem se pa jaz preselil in ji nisem sporočal NOBENIH novih podatkov o stalnem prebivališču, sem se pa vsekakor takoj po selitvi prijavil na novem naslovu.

Postopek ki ga je opravil detektiv pa je bil naslednji: Pozvonil je v bloku spodaj, moja žena je šla pogledat kdo je, pokazal je svojo detektivsko izkaznico, nakar je spraševal o premoženju. Povedala mu je, da premoženja nimava in da stanujeva v najemniškem stanovanju. Vprašal je še kdo je lastnik stanovanja in to je vse. Iz sodišča ni imel nobene sodne odločbe, temveč samo odprte terjatve, ki mi jih je dala banka.

Banka nam do sedaj (od tega so minili že 3 meseci) ni nikoli poslala nobenega računa za detektiva.

Po iskanju njegovega imena in priimka po telefonskem imeniku sem dobil podatke, da je "registriran" detektiv.

Lep ter uspešen dan!
Erbi
Nazaj na vrh
NeonLight
PrispevekObjavljeno: Sob 03 Dec, 2005 0:06  Odgovori s citatom

erbi je napisal/a:
Pozdravljeni!
Ja NeonLight pravilno si razumel. Banka mi je ukinila TRR, po tem sem se pa jaz preselil in ji nisem sporočal NOBENIH novih podatkov o stalnem prebivališču, sem se pa vsekakor takoj po selitvi prijavil na novem naslovu.

Postopek ki ga je opravil detektiv pa je bil naslednji: Pozvonil je v bloku spodaj, moja žena je šla pogledat kdo je, pokazal je svojo detektivsko izkaznico, nakar je spraševal o premoženju. Povedala mu je, da premoženja nimava in da stanujeva v najemniškem stanovanju. Vprašal je še kdo je lastnik stanovanja in to je vse. Iz sodišča ni imel nobene sodne odločbe, temveč samo odprte terjatve, ki mi jih je dala banka.

Banka nam do sedaj (od tega so minili že 3 meseci) ni nikoli poslala nobenega računa za detektiva.

Po iskanju njegovega imena in priimka po telefonskem imeniku sem dobil podatke, da je "registriran" detektiv.

Lep ter uspešen dan!
Erbi

Torej se vam ni potrebno bati, da boste plačevali detektive. Vsaj zaenkrat ne, saj vam morajo za taka dejanja najprej poslati račun, ki ga lahko brez težav zavrnete. Seveda se lahko zadeva poskuša "prilepiti" k zadevi, ki se vodi na sodišču ampak to je pa že druga zgodba.

Ni mi sicer jasno kako smo ljudje tako zauplivi in razlagamo ljudem, ki pozvonijo na naša vrata, kaj imamo in kdo je lastnik nepremičnine. V zakonih nisem našel nič takega (lahko sem spregledal), kar bi dopuščalo, da ljudje od nas zahtevajo tovrstne podatke. Ali je detektiv sploh pooblaščen za zbiranje tovrstnih informacij. Tudi tega nisem našel.
Sicer se ne bi toliko obremenjeval s temi stvarmi ampak priporočam, da počakate kaj bo prišlo po uradni poti. Pravijo, da se juha nikoli ne poje tako vroča kot se skuha.

Obenem sem pa zasledil v vašem pisanju, da so vam pokazali neke dokumente z banke. Poznam en primer, ko so najprej poizvedovali. Če mi boste v privatnem sporočilu sporočili ime banke ali pa vam jaz to informacijo pošljem v zasebnem sporočilu in bomo ugotovili, da gre za isto banko se morate malce paziti in dobro prebrati naslednji odstavek.

Kasneje so poklicali, da so od banke "terjatve" kupili in da ste sedaj njim dolžni. Nato vam pošljejo "izterjevalce". Brez potrebe je razlagati, da se do njih obnašajte prijazno ... ne podpisujte nobenih dokumentov in se "načeloma" strinjajte z vsem kar govorijo. Mirno pridobite podatke o tem kdo so, katero podjetje je odkupilo "terjatve" in takoj ko oddidejo o tem obvestite policijo !!! Poskušajte še, ko oddidejo pogledati registrsko številko avtomobila s katerim so se pripeljali, da boste dali ta podatek policiji. Pa brez panike.

LP
NeonLight
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: