Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  poziv na sodišče
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
bandog
PrispevekObjavljeno: Pon 21 Nov, 2005 17:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 16:56

danes sem dobil poziv na sodišče kot obtoženec!zgodil se je pretep v katerem sem se branil v samoobrambi!moj napadalec je utrpel lažje poškodbe tako kot jaz.jaz zaradi tega nisem podal prijavve na pp. zdaj pa sem dobil ta poziv na sodišče kot obtoženec!!!mam tudi priče da nisem jaz povzročil pretepa!!!kaj storiti???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ema
PrispevekObjavljeno: Pon 21 Nov, 2005 19:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

Dobro si preberite poziv na sodišče. Verjetno je v njem zapisano katerega kaznivega dejanja ste obdolženi in da se morate vabilu odzvati ter svoj izostanek opravičiti. Predlagam vam, da dobro pripravite svojo obrambo. Sklepam, da gre za postopek pred okrajnim sodišče, kjer ni obvezne obrambe zagovornika, v kolikor pa želite si ga lahko najamete. V svojo obrambo si pripravite zagovor, v katerem podrobno obrazložite, kako je do pretepa prišlo, kdo je začel in kdo je v njem sodeloval ter se sklicujte, da ste oškodovanca udarili v samoobrambi. Navedite tudi priče, ki vedo kaj povedati o omenjenem dogodku in priložite morebitno svojo medicinsko dokumentacijo.

Če pa menite, da temu ne boste, si poiščite pomoč odvetnika, ki vas bo na sodišču zagovarjal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu