Avtor Sporočilo
<  Davčno pravo  ~  Prodaja stanovanja - davek od kapitalskega dobička
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
stanovalka
PrispevekObjavljeno: Čet 06 Maj, 2021 13:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2008 17:18

Pozdravljeni,
odločili smo se, da prodamo stanovanje, ki smo ga odkupili po Jazbinškovem zakonu 13.11.1991 (podpisana pogodba), ki pa smo ga po 20 letih odplačali (1.1.2002). V tem stanovanju toliko časa tudi živimo in imamo prijavljeno stalno prebivališče. Zanima me, glede na to da smo sedaj kupili hišo in se bomo preselili, ali mora mož kot lastnik stanovanja imeti prijavljeno stalno prebivališče na tem naslovu do dejanske prodaje stanovanja ali lahko stalno prebivališče spremeni npr. čez 1 mesec, ko se bomo selili v hišo in pričeli s prodajo stanovanja? To me zanima zaradi plačila davka od kapitalskega dobička. Zakon pravi, da ne plačaš davka od kapitalskega dobička, če si zadnja 3 leta dejansko bival v nepremičnini. Se mi pa zdi res škoda, da smo v tem stanovanju prebivali 30 let in bi morali davek plačati zaradi napačnega postopanja spremembe stalnega prebivališča. Pa še tole vprašanje, verjetno se upošteva lastništvo od podpisa kupoprodajne pogodbe in ne od datuma odplačila kredita za nakup tega stanovanja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hisamiha
PrispevekObjavljeno: Pet 07 Maj, 2021 6:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Jan 2016 10:08

Davka na kapitalski dpbiček se tudi ne plača v primeru lastništva nepremičnine 20 let ali več. V tem primeru je lokacija stalnega bivališča brez pomena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Davčno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu